Ventoy Ventoy 1.0.35

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ventoy to open source’owe narzędzie przeznaczone do tworzenia nośników rozruchowych USB na bazie obrazu ISO z dowolnym systemem operacyjnym. Aplikacja charakteryzuje się wsparciem dla UEFI, a także GPT i MBR.

Ventoy z powodzeniem wykorzystywany może być do tworzenie nośników USB z jednym, jak również wieloma środowiskami operacyjnymi. W drugim z przedstawionych przypadków narzędzie utworzy dodatkowo specjalne menu startowe, które po uruchomieniu komputera za pośrednictwem takiego nośnika pozwoli użytkownikowi wybrać właściwy system do uruchomienia. Twórca zapewnia, że program został gruntownie przetestowany i poprawnie obsługuje większość najpopularniejszych systemów operacyjnych.

Opisywane narzędzie wspiera pliki ISO z środowiskami operacyjnymi o rozmiarze przekraczającym 4 GB. W przypadku GPT umożliwia utworzenie aż 128 partycji, a MBR jedynie 4 woluminów.

Kluczowe cechy programu:

  • narzędzie do tworzenia bootowalnych nośników USB z obrazów ISO
  • wspiera UEFI, GPT oraz MBR
  • umożliwia kreowanie nośników z wieloma systemami
  • obsługuje większość systemów operacyjnych

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!