Vertigo 1.1

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Vertigo to ciekawa bezpłatna propozycja dla fanów gier komputerowych, którzy lubią stawiać sobie nie lada wyzwania. Z pozoru prosta produkcja o toczeniu kuli przed siebie wcale nie jest banalna i wymaga nie lada zręczności oraz spostrzegawczości. Lekko psychodeliczna oprawa graficzna, połączona z dynamiczną, motywującą do działania muzyką na stałe zapisują się w pamięci. Warto dać temu tytułowi szansę.

Tło fabularne jest w zasadzie nieistotne. Należy tylko wiedzieć, że chcemy dotrzeć jak najdalej, zanim kula, którą kierujemy, ulegnie zniszczeniu. Podstawowy tryb to pędzenie przez kosmiczne tunele ku kolejnym portalom, przenoszącym na bardziej wymagające odcinki. Kula ma dwa stany, ognisty lub mroźny i tyle samo odpowiednich osłon. Trzeba umiejętnie przełączać się między nimi w obliczu nadciągających z dala fal obiektów.

Lód łączymy z lodem, a ogień z ogniem. Przeciwstawne żywioły obniżają osłony aż do utraty życia. Ostatecznie liczy się punktacja, celność trafiania w odpowiedni element, a także czas rozgrywki. Dla urozmaicenia, czasem zmieniają się standardowe zasady gry. Może zostać zablokowane przeistoczenie kuli, jest nieskończony tryb przetrwania czy lustrzane odbicie mechaniki, z potrzebą trafiania w obiekty właśnie w innym stanie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!