Viber Viber

Strona główna Windows Phone Internet i komunikacja
Pobierz program
lub zeskanuj:

Viber to darmowy komunikator. Użytkownicy mogą między sobą kontaktować się za pomocą wiadomości głosowych jak i tekstowych. Wielką zaletą tego programu jest możliwość korzystania z niego na większość systemów dostępnych na rynku.

Przy pierwszym uruchomieniu, aplikacja musi zarejestrować się w systemie. Do tego potrzebny jest tylko numer telefonu, który staje się też loginem. W tym samym czasie aplikacja przeszukuje książkę telefoniczną i sprawdza, które telefony są w bazie. Dostępne, dodawane są do listy kontaktów w aplikacji.

Viber podzielony jest na 3 kolumny. W pierwszej znajdują się kontakty. Na dolnej belce widnieje lupa i dodawanie nowego znajomego. W drugiej kolumnie znajduje się historia połączeń głosowych. W ostatniej kolumnie umieszczona została historia konwersacji.

Tło aplikacji zmienić można w ustawieniach. Oprócz tła, da się zmienić opcje dotyczące samej aplikacji, takie jak powiadomienia push czy lokalizacja. Ponadto są opcje zaproszenia znajomych do korzystania z aplikacji i co ważne - możliwość dezaktywacji konta Viber.

Rozmowa tekstowa jest ułożona w formie czatu. Wysyłać można lokalizację, zdjęcia z galerii, emotikony, a nawet tzw. naklejki, które urozmaicają całą konwersację. Jakość połączenia głosowego jest zadowalająca, jednak czasami słychać jej wyraźny spadek, co zależy zapewne od możliwości łączy, jakimi dysponują rozmówcy.

Jako kafelek da się przypiąć sam skrót do aplikacji, który będzie wyświetlał liczbę powiadomień. Oprócz tego można przypiąć kafelek wybranego kontaktu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!