Video Compass dopasuje wideo do przeglądanych stron

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzielnie walczący o swoje miejsce na zdominowanym przez YouTube'a rynku wideo w sieci serwis Veoh udostępnił właśnie nową wersją dodatku do przeglądarek Firefox 3 i Internet Explorer 7. Veoh Video Compass uzupełnia przeglądane i wyszukiwane przez użytkownika treści o skorelowane z nimi materiały wideo.

Dodatek współpracuje z Google, Yahoo i innymi popularnymi silnikami przeszukiwania sieci. Konsekwentnie rozszerza także swoją funkcjonalność o dopasowywanie materiałów wideo w oparciu o rozpoznawanie słów kluczowych w przeglądanych stronach. Póki co działa to z serwisami Amazon, Wikipedią czy IMDB.com, lista wspieranych witryn jednak stale się powiększa.

Użytkownik dostaje możliwość odtworzenia powiązanych materiałów wideo bezpośrednio ze wstążki dodatku bez konieczności otwierania nowych stron. Proponowane klipy pochodzą z dużej kolekcji nie tylko serwisu Veoh, ale i z YouTube. Przy okazji premiery nowej wersji dodatku, Veoh odświeżył także swoją stronę domową i przygotował cały zestaw treści profilowanych pod telefony iPhone.

© dobreprogramy