Vimeo Vimeo

Strona główna iOS Multimedia Streaming wideo oraz VOD
Pobierz program
lub zeskanuj:

Vimeo to oficjalny klient popularnego serwisu wideo o takiej samej nazwie. Bywa przedstawiany jako konkurent dla YouTuba stawiający na ambitniejsze treści w dobrej jakości. Rzeczywiście, w bazie Vimeo nie znajdziemy tysięcy amatorskich nagrań. Podobnie jak YouTube, również ta aplikacja pozwala nie tylko na oglądanie filmów, ale również zarządzanie kontem w serwisie internetowym i używanie go bez konieczności uruchamiania przeglądarki internetowej.

Największą wadą programu jest potrzeba logowania, nawet jeżeli nie chcemy korzystać z naszego konta, a jedynie przejrzeć filmy. Po zalogowaniu do serwisu z poziomu aplikacji, ujrzymy mechanizm wysyłania wideo na Vimeo. Niestety udostępnić możemy jedynie materiały już nagrane. Aplikacja oprócz tego daje dostęp do najpopularniejszych materiałów, oraz przeglądania wcześniej przesłanych danych. Jeżeli użytkownik wykorzystuje mechanizm subskrypcji, dzięki jednej z opcji będzie w stanie szybko je przejrzeć, podobnie jak filmy z listy ulubionych. Nie zabrakło również możliwości powrócenia do klipów z listy tych oznaczonych wcześniej jako „do obejrzenia później”.

Na stronach z filmami, oprócz oczywiście ich odtwarzania możliwe jest przeglądanie komentarzy innych użytkowników, samodzielne zabranie udziału w dyskusji, a także podzielenie się nagraniem ze znajomymi poprzez systemowy mechanizm udostępniania. Interfejs choć ładny potrafi sprawiać problemy, zwłaszcza przy pierwszym uruchomieniu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!