Vinci: słuchawki z wyświetlaczem? Na bocznym ekranie pokażesz swój gust muzyczny

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Zakładając słuchawki, odcinamy się od otoczenia i sami pozostajemy z ulubioną muzyką. Jeśli chcemy pokazać znajomemu czego słuchamy, zawsze możemy dać mu jedną ze słuchawek, ale jak poinformować wszystkich innych? W tym celu powstały nietypowe słuchawki Vinci wyposażone w duży wyświetlacz, który co ciekawe, nie jest przeznaczony dla użytkownika słuchawek.

Powiedz mi, jakiej muzyki słuchasz, a powiem Ci, kim jesteś. Dużo osób wychodzi właśnie z takiego założenia, a muzyka pozwala im wyrażać siebie. W dobie serwisów społecznościowych, mają ułatwione zadanie. Mogą zaprezentować znajomym swój gust muzyczny, wystarczy, że wypełnią Facebooka ulubionymi utworami. Jednak po opuszczeniu wirtualnego świata, dzielenie się ulubionymi piosenkami staje się o wiele trudniejsze. Oczywiście fani niektórych rodzajów muzyki upodobali sobie puszczanie jej w miejscach publicznych, najczęściej z kiepskich głośników swoich smartfonów, zmuszając resztę osób do słuchania Gangu Albanii, Cypisa czy gwiazd disco polo.

Zachowania wspomnianej grupy DJ-ów grających najczęściej w komunikacji miejskiej raczej nie zmienimy. Co jednak z pozostałymi osobami, które chciałaby podzielić się swoją muzyką? Oni powinni zainteresować się słuchawkami Vinci. Zostały one wyposażone w dość spory ekran, który po założeniu słuchawek, służy do wyświetlania informacji o aktualnie odtwarzanym utworze. Każdy kto przejdzie obok nas, będzie mógł zobaczyć czego właśnie słuchamy.

Ponadto na ekranie możemy umieścić wiadomość, że jesteśmy otwarci na gusta innych osób, co w założeniach twórców, ma zachęcić inne osoby do podejścia i zaprezentowania nam swojej playlisty. Miejmy nadzieję, że nie zachęci to fanów Gangu Albanii.

Słuchawki Vinci zostały wyposażone również w funkcję mierzenia aktywności fizycznej i pulsu serca, a dzięki wbudowanej pamięci (do 32 GB) i modułowi Wi-Fi i 3G są w stanie pracować samodzielnie, bez smartfonu. Oprócz lokalnej biblioteki, możemy korzystać z popularnych usług streamingu muzyki, w tym Spotify. Producent zadbał również o możliwość sterowania głosem i gestami.

Jeśli to wszystko, a przede wszystkim duży wyświetlacz, zachęciły was do kupna, to możecie już składać zamówienia. Słuchawki dostępne są w przedsprzedaży, w promocyjnej cenie startującej od 129 dolarów.

© dobreprogramy