Vine Vine 1.1.0.0

Strona główna Windows Phone Internet i komunikacja
Pobierz program
lub zeskanuj:

Vine to serwis społecznościowy od twórców Twittera. Tym razem formą wyrazu nie jest tekst czy też zdjęcia, a filmy wideo. Zamiast ograniczenia do 140 znaków, czeka nas ograniczenie do 6 sekund. Mało? Do czasu aż ujrzymy ile ludzie są w stanie przekazać w takim czasie.

Przygodę z Vine rozpoczynamy standardowo od zalogowania się na nasze konto Twitter, bądź też skorzystanie z loginu mailowego. Następnie czeka nas krótki poradnik wprowadzający w podstawy nawigacji. Możemy go pominąć. Układ programu nie odbiega od innych aplikacji tego typu. Centrum stanowi strumień z wpisami naszych znajomych. W tym przypadku ważną rolę odgrywają także polecane profile które w nim ujrzymy. Domyślnie, każdy nowy wpis jest automatycznie odtwarzany, dlatego należy uważać z pierwszym uruchomieniem w szkole, albo pracy.

Nowe materiały nagrywamy poprzez przytrzymanie palca na ekranie. Gdy go puścimy nagrywanie zatrzyma się. Dzięki temu w łatwy sposób możemy tworzyć różne ujęcia, które później złożą się na jeden klip. Ich kolejność możemy edytować. Gdy uznamy że całość jest gotowa wystarczy dodać opis i opublikować materiał. Poza serwisem Vine dostępny jest także Twitter oraz Facebook. Niestety edycja na Windows Phone nie jest dostępna w polskiej wersji językowej, do tego miewa problemy ze stabilnością. Autorzy nie kwapią się do jej rozwijania i aktualizacji.

Aplikacja pozwala nam także na wyszukiwanie znajomych oraz różnych ciekawych filmów. Dzięki temu sprawdza się jako skarbnica materiałów nawet wtedy gdy sami nic nie dodajemy oraz brakuje w niej naszych znajomych. Biorąc pod uwagę niewielką popularność serwisu w naszym kraju, do Vine należy podchodzić raczej jak do strony z ciekawymi filmami, a nie serwisu społecznościowego. Aplikacja dostępna jest za darmo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!