VinylManager VinylManager 1.18.1

Strona główna Mac Dom Programy dla kolekcjonerów
Pobierz program
Discogs. Dane z bazy można eksportować w kilku formatach.

VinylManager pozwala dodawać płyty ręcznie lub przez wyszukiwanie wydań w bazie Discogs, gdzie można skorzystać z numeru wydania lub kodu kreskowego. By połączyć się z serwisem, potrzebne jest konto i dane autoryzacji klienta (można uzyskać w ustawieniach konta, rejestrując nową aplikację w części dla deweloperów).

Przy dodawaniu każdej z płyt można uzupełnić nie tylko informacje o wydawcy, wykonawcach i ścieżkach, podać stan nośnika, datę zakupu i własne notatki na temat egzemplarza. Można też oceniać płyty w skali od 0 do 5 gwiazdek.

Albumy będą prezentowane z podziałem na wykonawców i w kolejności alfabetycznej. W programie znajduje się też rozbudowana wyszukiwarka, która pozwoli szybko znaleźć wydanie.

VinylManager pozwala tworzyć kilka kolekcji płyt, między którymi można się przełączać. Dane z bazy można eksportować dla innych programów w formatach CSV kompatybilny z Excelem, XML, HTML, PDF i format czytelny dla przeglądarki dla Androida. Można też importować pliki XML i CSV z innych narzędzi.

VinylManager do działania wymaga Javy. By program miał polski interfejs, trzeba umieścić plik z tłumaczeniem w folderze languages, w tym samym miejscu, co program.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!