r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VinylManager 1.17.1

Strona główna Mac Dom Programy dla kolekcjonerów
Discogs. Dane z bazy można eksportować w kilku formatach.

VinylManager pozwala dodawać płyty ręcznie lub przez wyszukiwanie wydań w bazie Discogs, gdzie można skorzystać z numeru wydania lub kodu kreskowego. By połączyć się z serwisem, potrzebne jest konto i dane autoryzacji klienta (można uzyskać w ustawieniach konta, rejestrując nową aplikację w części dla deweloperów).

Przy dodawaniu każdej z płyt można uzupełnić nie tylko informacje o wydawcy, wykonawcach i ścieżkach, podać stan nośnika, datę zakupu i własne notatki na temat egzemplarza. Można też oceniać płyty w skali od 0 do 5 gwiazdek.

Albumy będą prezentowane z podziałem na wykonawców i w kolejności alfabetycznej. W programie znajduje się też rozbudowana wyszukiwarka, która pozwoli szybko znaleźć wydanie.

VinylManager pozwala tworzyć kilka kolekcji płyt, między którymi można się przełączać. Dane z bazy można eksportować dla innych programów w formatach CSV kompatybilny z Excelem, XML, HTML, PDF i format czytelny dla przeglądarki dla Androida. Można też importować pliki XML i CSV z innych narzędzi.

VinylManager do działania wymaga Javy. By program miał polski interfejs, trzeba umieścić plik z tłumaczeniem w folderze languages, w tym samym miejscu, co program.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Czarne jest piękne i brzmi lepiej. Dobre programy dla miłośników winyli

80
14.05.2016  •  Anna Rymsza

Obok renesansu płyt winylowych nie da się już przejść obojętnie. Nowe wydania na czarnych (choć nie tylko) krążkach można znaleźć nawet w marketach elektronicznych, a handel używanymi kwitnie na portalach aukcyjnych. Tydzień temu jednak stanęłam przed bardzo poważnym problemem – jak ogarnąć kolekcję? Przy okazji drobnego przemeblowania okazało się, że nie wiem ile mam płyt, a na dokładkę kupiłam jedną drugi raz. Trzeba było znaleźć program, który pomoże mi utrzymać kolekcję w ryzach i nie będzie arkuszem kalkulacyjnym, do których nabrałam ogromnej niechęci w liceum. Przedstawiam Wam…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.