r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VinylManager 1.17.1

Strona główna Windows Dom Programy dla kolekcjonerów
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Vinyl Manager to program do zarządzania kolekcją płyt winylowych. Narzędzie jest bardzo proste, można korzystać z niego offline lub połączyć się z bazą Discogs. Dla płyt dodanych ręcznie program automatycznie znajduje okładki płyt. Dane z bazy można eksportować w wielu formatach dla innych narzędzi.

Galeria programu

VinylManager pozwala dodawać płyty ręcznie lub za pośrednictwem Discogs, gdzie można wyszukiwać wydania według numeru. By połączyć się z serwisem, potrzebne jest konto i dane autoryzacji klienta (można uzyskać w ustawieniach konta, rejestrując nową aplikację w części dla deweloperów). Przy dodawaniu każdej z płyt można uzupełnić nie tylko informacje o wydawcy, wykonawcach i ścieżkach, ale też podać stan posiadanego nośnika, datę zakupu i własne notatki. Można też oceniać płyty w skali od 0 do 5 gwiazdek.

Albumy będą prezentowane z podziałem na wykonawców i w kolejności alfabetycznej. W programie znajduje się też rozbudowana wyszukiwarka.

VinylManager pozwala tworzyć kilka kolekcji płyt, między którymi można się przełączać. Dane z bazy można eksportować dla innych programów w formatach CSV kompatybilny z Excelem, XML, HTML, PDF i format czytelny dla przeglądarki dla Androida. Można też importować kolekcje z innych formatów, w tym z konta Discogs.

VinylManager do działania wymaga Javy.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Czarne jest piękne i brzmi lepiej. Dobre programy dla miłośników winyli

80
OPROGRAMOWANIE 14.05.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Obok renesansu płyt winylowych nie da się już przejść obojętnie. Nowe wydania na czarnych (choć nie tylko) krążkach można znaleźć nawet w marketach elektronicznych, a handel używanymi kwitnie na portalach aukcyjnych. Tydzień temu jednak stanęłam przed bardzo poważnym problemem – jak ogarnąć kolekcję? Przy okazji drobnego przemeblowania okazało się, że nie wiem ile mam płyt, a na dokładkę kupiłam jedną drugi raz. Trzeba było znaleźć program, który pomoże mi utrzymać kolekcję w ryzach i nie będzie arkuszem kalkulacyjnym, do których nabrałam ogromnej niechęci w liceum. Przedstawiam Wam…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.