Virgin Mobile wystartuje w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Virgin Mobile, marka wykorzystywana przez ośmiu operatorów sieci komórkowych na świecie, wkrótce wkroczy na polski rynek. Brytyjska sieć należąca do Richarda Bransona będzie funkcjonować w naszym kraju jako wirtualny operator na infrastrukturze sieci Play.

Virgin Mobile UK wystartował w 1999 roku i był pierwszym na świecie operatorem wirtualnym, czyli takim, który nie utrzymuje własnej infrastruktury. Tam też marka jest obecna najdłużej. Każdy z operatorów pod marką Virgin Mobile działa niezależnie, oferuje inny wybór telefonów i inne taryfy. Łączy ich jednak znak firmowy i bliska współpraca z brytyjską Virgin Group, w skład której wchodzą również między innymi linie lotnicze, sieć sprzedaży samochodów, wydawnictwo książkowe, sieć hoteli, stacje radiowe i najbardziej znane, należące obecnie do EMI Virgin Records, gdzie nagrywali między innymi Roy Orbison, Keith Richards, The Smashing Pumpkins i Mike Oldfield.

Wróćmy jednak do operatora. Polska jest prawdopodobnie punktem startowym dla ekspansji Europy Wschodniej. Operator obiecuje oczywiście przejrzyste taryfy, zapowiada walkę cenową z konkurencją i gwarantuje miłą obsługę klienta. Inwestycją będzie kierować Tomasz Gniewek, który był odpowiedzialny za uruchomienie i rozwój między innymi sieci Carrefour Mova, zaś marketingiem zajmie się Marcin Wieczorkowski, który kieruje między innymi marketingiem sieci Play. Można więc spodziewać się ciekawych ofert pod koniec tego lata.

© dobreprogramy

Komentarze