Viridian razem z Windows Server 2008 RC0

Strona główna Aktualności

O autorze

Dobra wiadomość dla entuzjastów wirtualizacji - jak dowiedział się serwis virtualization.info, nowa technologia wirtualizacyjna Windows Server Virtualization (znana też pod nazwą kodową Viridian lub Windows Hypervisor) ujrzy światło dzienne razem z zerową wersją Release Candidate systemu Windows Server 2008. Wersja ta została właśnie wydana wąskiej grupie odbiorców w ramach programu Technical Adoption Program. Nie wiadomo na razie, kiedy otrzymają ją beta-testerzy czy posiadacze subskrypcji MSDN/TechNet.

Jest jeszcze jedna ważna wiadomość z tym związana - Viridian pojawi się jako oddzielna rola do skonfigurowania nie tylko w systemie Windows Server 2008 w wersji Core (pozbawionej interfejsu graficznego i wielu innych funkcji), ale także w kompletnej instalacji. Jeśli taki stan rzeczy nie zmieni się do czasu wydania finalnej wersji, być można Microsoft zrewiduje całkowicie plany i wyda również inną, specjalną edycję wirtualizacji na systemy klienckie.

Przy okazji warto wspomnieć, że beta-testerzy zarejestrowani w programie Windows Beta mogli przez moment pobrać wrześniową edycję Community Technology Preview systemu Windows Server 2008, ale szybko została ona usunięta z serwerów. Nie wiadomo dokładnie, czy była to ta sama wersja co udostępniona członkom programu TAP.

© dobreprogramy