Virtual DJ Home Free Virtual DJ Home Free 2020 build 5754

Strona główna Windows Multimedia Programy dla DJów
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Virtual DJ to darmowa wersja zaawansowanego oprogramowania do tworzenia muzyki poprzez miksowanie różnych kawałków, dodawania efektów, sampli i źródeł dźwięku, które może konkurować z profesjonalnymi urządzeniami miksującymi.

Virtual DJ posiada bogaty, ale bardzo przystępny interfejs użytkownika, symulujący stół z mikserem — narzędzie pracy DJa. Na głównym ekranie program pokazuje dwa pracujące równolegle na niezależnych ścieżkach odtwarzacze, wizualizacje poszczególnych kanałów dźwięku, bazę dostępnej muzyki z możliwością wygodnego przeglądania i wyszukiwania materiałów. Zamiast przeglądarki użytkownik może włączyć panele do stosowania efektów, kontrolki sterowania źródłami dźwięku lub opcje nagrywania. Ponadto znajdziemy tu przydatne dodatki, jak monitor aktywności procesora oraz zegar.

Virtual DJ pozwala nie tylko montować muzykę, ale i towarzyszące jej klipy wideo. Program dysponuje skromną, ale wystarczającą biblioteką efektów wizualnych oraz przejść. Ciekawą funkcją programu jest możliwość przygotowywania materiału do imprez karaoke.

Ograniczenia darmowej wersji

Program Virtual DJ Home nie posiada niektórych funkcji, które znajdziemy w płatnym Virtual DJ Pro. Darmowa wersja nie ma możliwości odtwarzania wideoklipów na pełnym ekranie, nie wspiera zewnętrznego miksera ani kontrolera MIDI/HID i nie ma możliwości transmisji muzyki na żywo. Ponadto obsługa skórek i wtyczek w tej wersji jest ograniczona.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Za darmo, szeroki wybór filtrów itp. jak się uprzeć to i dubstep zrobisz :D, ładny interfejs, ciekawe funkcje.
Mało podstawowych dźwięków, nagrywanie plików jest uciążliwe, nie można zapisać po prostu pliku.
ocena użytkownika
22.01.2014 10:42 • Recenzja do wersji 7.4.1

Bardzo dobry program do remiksowania i bawienia się w DJ'a, według mnie jeden z najlepszych. Nigdy nie miałem problemów, czegokolwiek, interfejs mi się bardzo podoba, funkcji jest tyle, że jeszcze wszystkich nie ogarnąłem, ale kiedyś miałem program, teraz po formacie dysku dopiero pobiorę. Polecam bardzo, program jest super :).

w koncu darmowa wersja, poprawiony silnik audio, stary poczciwy vdj
nadal bardzo słabe efekty
09.11.2010 00:12 • Recenzja do wersji 7.0

Wstęp

Tłum na parkiecie, piski dziewczyn i MY pośrodku :D Być DJem to marzenie wielu nastolatków. Firma Atomix od paru ładnych lat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i pozwala chociaż wirtualnie ale poczuć się bożyszczem z konsolety.

Funkcjonalność

Czyli to co tygryski lubią najbardziej. Po raz pierwszy udostępniona zostaje darmowa wersja najpopularniejszego programu do miksowania muzyki. Coś kosztem czegoś, pomimo, że darmowa wersja pozbawiona pewnych użytecznych funkcji, to pozwala nam na najważniejsze - miksowanie. Co zostało nam zabrane? Odtwarzanie i miksowanie wideoklipów - moim zdaniem rzadko kto z tego korzystał, broadcasting - czyli opcja pozwalająca nam grywać na specjalnych radiowych serwerach, ograniczona obsługa skórek i wtyczek - to już poważniejszy problem, no i najgorsza dla bardziej zaawansowanych - brak możliwości podpięcia zewnętrznego kontrolera. Wracając do funkcjonalności to nadal stary, dobry VDJ. Moim skromnym zdaniem możliwość zwiększenia wirtualnych odtwarzaczy do liczby nawet 99 nie dość, że zwiększa zapotrzebowanie sprzętowe to i tak przeciętnemu "grajkowi" na nic się nie zda. Na wielki plus zasługuje zaś poprawiony silnik audio, w końcu bity po kliknięciu sync idą równo, a nie tak jak w wersji 6.x zdarzały się być kompletnie zdesynchronizowane przez co miks przypominał przejazd husarii. W zasadzie program niczym (niestety) większym nie różni się od wersji 6.x. Niestety bowiem nadal pozostały tragiczne (już od kilu wersji) efekty niczym nie przypominające tych z rzeczywistych mikserów, odtwarzaczy. Dodatkowo jak już wspominałem wcześniej wersja Home Free blokuje możliwość dogrania dodatkowych wtyczek i efektów.

Wygląd

Program został zaopatrzony w kilka skórek, do różnych rozdzielczości, a także ilości odtwarzaczy. Ponadto, żadnych rewelacyjnych zmian względem vdj6 nie widać, wszystko rozłożone intuicyjnie, czytelnie. Nawet osoba mająca pierwszy kontakt z programem dość szybko odnajdzie każdą funkcje. Ponadto (o tym także już wspominałem) w wersji Home free możemy sobie zapomnieć o skórkach, które albo były rzeczywistym ułatwieniem w miksowaniu (np skorka mix lab 3.1) bądz tez mierna imitacja prawdziwych konsol z pod znaku pioneera, denona czy numarka.

Podsumowanie

Trening czyni mistrza, zawsze sobie to mówiłem zaczynając swoją zabawę w djkę. Dziś początki w vdj zaprowadziły mnie przed prawdziwą konsoletę do klubu i tego także wam młodzi dje życzę. Program Virtual DJ pomoże wam zapoznać się z podstawami sztuki DJskiej, a także zweryfikuje wasze zapały przed wydaniem naprawdę sporych pieniędzy na prawdziwą konsoletę. Program z czystym sumieniem polecam, tym bardziej, że firma Atomix sprawiła miłą niespodziane wydając całkowicie darmową wersję. Sam chociaż posiadam konsoletę, to z łezką w oku czasem wracam do tego programu by przypomnieć sobie jak to wszystko się zaczęło.

Dziękuje za uwagę i przepraszam za ewentualne błędy ortograficzne jak i merytoryczne, recenzja pisana "z marszu" :)