Virtual GPS 1.52

Strona główna Windows Emulatory Inne
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Virtual GPS to symulator GPS (Global Positioning System), który można wykorzystać do symulowania odbiornika nawigacji GPS podłączonego do komputera.

Program z powodzeniem można używać w celu tworzenia aplikacji wymagających takiego urządzenia. Narzędzie obsługuje rozmaite sekwencje NMEA umożliwiając współpracę z dowolnym oprogramowaniem mapującym system GPS. Program pracuje w dwóch trybach: symulacyjnym i plikowym. W trybie symulacyjnym szerokość i długość geograficzna są okresowo zwiększane o zdefiniowany wcześniej poziom. W trybie plikowym dane o koordynatach są ładowane z pliku tekstowego zawierającego sekwencje NMEA.

Dane GPS są przesyłane okresowo do portu szeregowego, a żeby przechwycić sygnał z symulatora można skorzystać z kabla null-modem łączącego dwa porty szeregowe lub użyć oprogramowania emulującego dwa złączone porty szeregowe - np. Virtual Null Modem, Virtual Serial Port Driver, Virtual Serial Port Kit, Advanced Virtual Com Port lub innego. Na uwagę zasługuje również opcja nadawania sygnału symulatora poprzez bluetooth.

Uwaga!

  1. Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez okres 20 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!