Virtual Garden

Strona główna Windows Dom Aranżacja wnętrz i ogrodów
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Virtual Garden to bezpłatny program produkcji BBC służący do projektowania ogrodów.

Idea obsługi programu jest zbliżona do innych, skierowanych do amatorskich zastosowań narzędzi do planowania przestrzeni. W pierwszym kroku Virtual Garden oferuje możliwość zdefiniowania wymiarów i kształtu ogrodu lub wczytanie przykładowego wzorca. Następnie na dwuwymiarową płaszczyznę można nanieść różnego rodzaju kwiaty, krzewy i drzewa, a także inne obiekty (altany, sadzawki itp.).

Efekt planowania można w każdej chwili podejrzeć na trójwymiarowej symulacji. Niestety program nie oferuje funkcji wydruku oraz, za sprawą technologii wykonania, pracuje dość wolno. Osobom nie władającym choćby w minimalnym stopniu podstawowym językiem angielskim kłopotów przysporzyć może też brak polskojęzycznego interfejsu.

Uwaga!

  • Program do poprawnej pracy wymaga zainstalowanego w systemie Macromedia Shockwave Player, które można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

brak
toporny, niefunkcjonalny, archaiczny, brak polskiej wersji językowej, dekadę nie aktualizowany.
ocena użytkownika
11.01.2016 21:24

Virtual Garden to darmowy program do projektowania ogrodów. Z pozoru program jest całkiem funkcjonalny gdyby nie jego oporność pod względem wprowadzenia wymaganych projektów. Podstawowym zarzutem o tym decydującym jest brak możliwości funkcji swojego projektu, co samo przez się, eliminuję opcję bardziej zaawansowanych projektów. Jak dla mnie to jest typowy program do zabawy, wprowadzenie jakichkolwiek zmian jest mozolne, wymagające przestudiowania jego archaicznych ustawień. Kolejną jego podstawową wadą jest to że w zasadzie jest "martwy" bo nie nadaje się do instalacji na nowszych systemów Windows 7 czy 8, o 10 nie wspominając. Nawet Vista dla niego to nazbyt modernistyczne rozwiązanie. No i zapomnianym bym dodać że brak w nim polskiej wersji językowej. Same wady. Nie polecam.