Virtual PC 2007 SP1

Strona główna Windows Narzędzia Wirtualizacja
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatny program umożliwiający uruchomienie w prosty sposób nawet kilku wirtualnych komputerów w ramach jednej stacji roboczej. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne gdy użytkownikowi zależy na przetestowaniu różnego rodzaju konfiguracji lub przeprowadzeniu scenariusza wydarzeń, którego realizacja w sposób konwencjonalny mogłaby być z różnych powodów trudna do wykonania.

Virtual PC umożliwia również uruchamianie i pracę pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, co jest nieocenioną pomocą w wyborze odpowiedniego środowiska pracy. Od edycji 2007 po raz pierwszy obok wersji 32-bitowej udostępniana jest wersja 64-bitowa. W pełni obsługuje ona również sprzętową wirtualizację w niektórych procesorach. Oprócz tego dodano sporo usprawnień takich jak np. wsparcie dla Windows Vista (jako host i gość) i montowanie obrazów DVD.

Zmiany w wersji SP1

Zapewnia wsparcie dla nowych systemów wirtualnych (Windows Vista w edycjach Business, Enterprise lub Ultimate z SP1, Windows Server 2008 Standard oraz Windows XP Professional z SP3) oraz dla nowych systemów fizycznych (Vista z SP1 oraz XP z SP3, niestety bez wsparcia dla Windows Server 2008). SP1 podnosi numer wersji Virtual PC do poziomu 6.0.192.0 oraz numer wersji dodatków do 13.820.

Uwaga!

* - system Windows Vista obsługiwany jest w edycjach Business, Enterprise lub Ultimate, a Windows XP w edycji Professional.

1. Wersję 64-bitową można pobrać bezpośrednio ze stron Microsoftu.

2. Zaleca się korzystanie z Virtual PC na maszynach z dużą ilością wolnych zasobów, ponieważ emulowany system wykorzystuje pamięć RAM, procesor i przestrzeń dyskową maszyny-matki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

64 bit
Nie instaluje się na 8.1, Brak emulacji 64 bit systemów
ocena użytkownika
24.08.2015 18:24 • Recenzja do wersji 2007 SP1

Program ma "Problemy ze zgodnością" w win 8.1 co całkowicie przekreśla jego użycie