Virtual PC 2007 SP1

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się zaktualizowana wersja programu Microsoft Virtual PC 2007 z dodatkiem Service Pack 1.

Virtual PC to bezpłatny program umożliwiający w prosty sposób uruchomienie nawet kilku wirtualnych komputerów w ramach jednej stacji roboczej. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne gdy zależy użytkownikowi na przetestowaniu różnego rodzaju konfiguracji lub przeprowadzeniu scenariusza wydarzeń, którego realizacja w sposób konwencjonalny mogłaby być z różnych powodów trudna do wykonania. Virtual PC umożliwia również uruchamianie i pracę pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, co jest nieocenioną pomocą w wyborze odpowiedniego środowiska pracy.

Najważniejsze nowości w wersji ze zintegrowanym SP1 to wsparcie dla nowych systemów wirtualnych (Windows Vista w edycjach Business, Enterprise lub Ultimate z SP1, Windows Server 2008 Standard oraz Windows XP Professional z SP3) oraz dla nowych systemów fizycznych (Windows Vista z SP1 w analogicznych edycjach, Windows XP Professional z SP3, niestety bez wsparcia dla Windows Server 2008). SP1 podnosi numer wersji Virtual PC do poziomu 6.0.192.0 oraz numer wersji dodatków do 13.820. Szczegółowe informacje o nowościach można znaleźć w Release Notes.

W ślad za nowym wydaniem Virtual PC pojawiła się także aktualizacja do Virtual Server 2005 R2 z dodatkiem Service Pack 1, zapewniająca wsparcie dla szeregu nowych systemów wirtualnych: Windows Vista z dodatkiem SP1 w edycjach Business, Enterprise i Ultimate, Windows XP Professional z SP3, Windows Server 2008 w edycjach Core, Standard, Datacenter i Enterprise oraz Small Business Server 2008, a także dla nowych systemów fizycznych - co najbardziej istotne, obok Visty z SP1 i XP z SP3 pojawił się wspierany w końcu w tej roli Windows Server 2008.

Virtual PC 2007 SP1 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Wirtualizacja

© dobreprogramy