Virtual Server 2005 R2 SP1

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Wirtualizacja (dla specjalistów IT)
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Virtual Server 2005 R2 SP1 jest rozbudowanym środowiskiem wirtualizacyjnym, umożliwiającym uruchomianie nawet kilku, niezależnych od siebie, wirtualnych maszyn w ramach jednego serwera. Program obsługuje systemy 32 jak i 64-bitowe, systemy firm trzecich (Linux, Solaris), umożliwia uruchamianie poprzez sieć oraz posiada wsparcie dla technologii hyper-threading. To co wyróżnia Virtual Server spośród innych aplikacji tego typu jest wysoka wydajność, a także obsługa skryptów i złącz SCSI. W stosunku do desktopowego brata, VirtualPC, wyróżnia go przede wszystkim fakt, że pracuje jako usługa systemowa, dzięki czemu maszyny wirtualne są w pełni niezależne od środowiska czy np. aktualnie zalogowanego na serwerze użytkownika i mogą być skonfigurowane do startu równocześnie z uruchomieniem systemu hosta.

Uwaga!

1. W dziale pobrań witryny Microsoft znaleźć można również dodatek Virtual Machine Additions for Linux, wzbogacający funkcjonalność aplikacji w zakresie możliwości wymiany informacji pomiędzy poszczególnymi komputerami wirtualnymi, a maszyną matką.

2. W celu współpracy z najnowszymi systemami tj. Windows Vista w edycji Business, Enterprise i Ultimate z dodatkiem SP1, Windows XP Professional z SP3, Windows Server 2008 w edycjach Core, Standard, Datacenter i Enterprise oraz Small Business Server 2008 należy pobrać specjalną aktualizację.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!