reklama

VirtualBox 2.0 z obsługą dysków VHD

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Sun Microsystems udostępniła nową wersję oprogramowania wirtualizacyjnego VirtualBox.

Sun xVM VirtualBox (dawniej VirtualBox) jest pierwszym na rynku profesjonalnym narzędziem do obsługi wirtualnych maszyn, od pewnego czasu dostępne także bezpłatnie. Rozwiązanie to pozwala każdemu na swobodne dostosowywanie aplikacji do własnych potrzeb. Aktualnie Sun xVM VirtualBox pracuje zarówno na 32, jak i 64-bitowych systemach Windows i Linux. Obsługuje on wiele typów wirtualnych systemów w tym m.in. Windows NT 4.0/2000/XP/2003/Vista, DOS/Windows 3.x, Linux (2.4 i 2.6) oraz OpenBSD. VirtualBox dostępny jest także w wersji dla przedsiębiorstw - ta jest jednak płatna i licencjonowana na tradycyjnych zasadach. Wersja otwarta również może być używana komercyjnie do celów testowych, ale nie ma w niej pewnych funkcji określanych jako przydatne głównie przedsiębiorstwom.

Jedną z najważniejszych nowości w nowym wydaniu, oznaczonym jako 2.0.0, jest dodanie wsparcia dla obrazów dysków VHD, 64-bitowych maszyn wirtualnych oraz opcja synchronizacji operacji IO w przypadku dysków SATA, przy dostępnie do partycji RAW. Wprowadzono nowy interfejs sieciowy w przypadku, gdy rolę maszyny matki pełni Solaris. Pojawiła się obsługa zagnieżdżonego stronicowania pamięci w nowych modelach procesorów AMD, wraz z frameworkiem dla zbierania informacji na temat ogólnej wydajności działania aplikacji i bardziej natywny wygląd dla Mac OS X. Przeportowano także interfejs użytkownika z Qt3 do Qt4 z wieloma ulepszeniami.

Najnowszą wersję programu Sun xVM VirtualBox 2.0.0 można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Wirtualizacja

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama