reklama

VirtualBox 3.1.0 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Ukazała się kolejna wersja aplikacji VirtualBox - popularnego, bezpłatnego oprogramowania do wirtualizacji systemów operacyjnych.

Wśród nowości wprowadzonych do wydania 3.1.0 znajdziemy m.in. wsparcie dla technologii migracji na żywo (w nomenklaturze VirtualBoksa - "teleportacji"), która umożliwia przeniesienie wirtualnej maszyny z jednego hosta na drugi w czasie rzeczywistym, eksperymentalną obsługę interfejsu EFI oraz wsparcie dla parawirtualizowanych kart sieciowych. Ponadto nowy VirtualBox oferuje sprzętową akcelerację graficzną 2D w zwirtualizowanych systemach Windows i jest w stanie przywrócić stan wirtualnej maszyny z dowolnej migawki (snapshot), a nie tylko z ostatniej. Twórcy poprawili także wydajność działania programu w maszynach z procesorami wspierającymi technologię PAE, VT-x i AMD-V oraz usunęli wiele dostrzeżonych w poprzednich wydaniach błędów.

VirtualBox 3.1.0 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Wirtualizacja w wersjach dla Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało