r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VirtualBox z poprawkami w obsłudze wielu ekranów

Strona główna Aktualności

Firma Oracle udostępniła kolejną aktualizację programu VirtualBox 4.2, bezpłatnego, wieloplatformowego hostowanego hipernadzorcy (typ 2), czyli narzędzia niezbędnego do wirtualizacji.

Wersja 4.2.12 nie wprowadza żadnych nowości, a sama aktualizacja ma za zadanie poprawę działania programu. Warto jednak zwrócić na nią uwagę, jeśli pracujemy z wieloma ekranami, tak fizycznymi, jak i wirtualnymi, reprezentowanymi przez osobne okna maszyny. Poprawione zostały między innymi błędy w obsłudze ekranów podłączanych i odłączanych do systemu-gościa lub systemu-gospodarza w różnych widokach. Ekrany raz wyłączone nie wrócą po zmianie widoku i nie musimy już obawiać się nieoczekiwanego zakończenia pracy VirtualBoksa przy tej czynności.

Ponadto, na liście zmian znalazły się poprawki w obsłudze ALSA i PulseAudio kiedy systemem-gospodarzem jest Linux oraz rozwiązanie problemów z wyświetlaniem pasków przewijania, pasków menu i zawartości okien, kiedy gospodarzem jest OS X. Poprawione zostało także działanie zegara (szczególnie Solaris zainstalowany jako gość miał tendencję do cofania się do 1 stycznia 1970). Pełną listę zmian można znaleźć na stronie projektu.

r   e   k   l   a   m   a

Najnowszą wersję programu VirtualBox 4.2.12.84980 znaleźć można w naszym dziale Programy → Narzędzia → Wirtualizacja. Program dostępny jest również dla platform Linux i OS X.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.