r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Virtuix Omni — domowy system do wirtualnej rzeczywistości

Strona główna Aktualności

Oculus Rift, czyli specjalne okulary umożliwiające śledzenie ruchów głowy w grach, a tym samym dające namiastkę wirtualnej rzeczywistości, same w sobie pełnego zanurzenia w cyfrowy świat nie zapewnią. Porozglądamy się, lecz interakcja z wygenerowanym przez komputer otoczeniem wymaga siedzenia nad myszką i klawiaturą albo padem. Nad przeniesieniem nas w całości w środek akcji pracuje firma Virtuix, która przygotowuje specjalny zestaw Omni.

W skrócie, Omni to wielokierunkowa bieżnia o w miarę rozsądnych rozmiarach (ma być atrakcją salonów), w którą użytkownik wpina się, aby ruchami całego ciała kontrolować to, co się dzieje w aplikacji. Niekoniecznie musi chodzić tylko o gry, bo łatwo wyobrazić sobie branie udział w wirtualnych wycieczkach czy zwyczajne spotkania przyjaciół w cyberświecie. System powstał z myślą o dopełnieniu Oculus Rifta oraz podobnych mu rozwiązaniach. Pójdzie zresztą w jego ślady z finansowaniem — w maju ma ruszyć na Kickstarterze zbiórka na dokończenie projektu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.