reklama

Virtuix Omni — domowy system do wirtualnej rzeczywistości

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Oculus Rift, czyli specjalne okulary umożliwiające śledzenie ruchów głowy w grach, a tym samym dające namiastkę wirtualnej rzeczywistości, same w sobie pełnego zanurzenia w cyfrowy świat nie zapewnią. Porozglądamy się, lecz interakcja z wygenerowanym przez komputer otoczeniem wymaga siedzenia nad myszką i klawiaturą albo padem. Nad przeniesieniem nas w całości w środek akcji pracuje firma Virtuix, która przygotowuje specjalny zestaw Omni.

W skrócie, Omni to wielokierunkowa bieżnia o w miarę rozsądnych rozmiarach (ma być atrakcją salonów), w którą użytkownik wpina się, aby ruchami całego ciała kontrolować to, co się dzieje w aplikacji. Niekoniecznie musi chodzić tylko o gry, bo łatwo wyobrazić sobie branie udział w wirtualnych wycieczkach czy zwyczajne spotkania przyjaciół w cyberświecie. System powstał z myślą o dopełnieniu Oculus Rifta oraz podobnych mu rozwiązaniach. Pójdzie zresztą w jego ślady z finansowaniem — w maju ma ruszyć na Kickstarterze zbiórka na dokończenie projektu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama