r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Vista Beta 1 - fałszywy alarm

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Niektórzy testerzy pierwszej wersji beta nowego systemu Windows Vista nie kryli zdziwienia, gdy od razu po instalacji zaczęli obserwować niezidentyfikowany ruch sieciowy pochodzący z różnych adresów w Internecie. Zaniepokojeni tym faktem zgłosili się do SANS Internet Storm Center podejrzewając, że może to być nowy rodzaj ataku.

Okazało się, że całemu zamieszaniu winna jest nowa usługa w systemie Vista o nazwie peer name resolution protocol (PNRP) odpowiedzialna za przyszły silnik P2P Microsoftu. Z uwagi na to, iż jest ona włączona domyślnie, Vista po instalacji rozpoczęła komunikację z innymi komputerami testerów - stąd nietypowy ruch w sieci.

Pomimo faktu, że włączenie usługi P2P domyślnie po instalacji systemu kłóci się z zasadami bezpieczeństwa "secure by default" opracowanymi przez Microsoft, należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że Vista znajduje się dopiero w fazie beta i występowanie błędów jest zjawiskiem jak najbardziej normalnym. Jak zapewnia przedstawiciel Microsoft, Greg Sullivan, wspomniana funkcja nie będzie domyślnie włączona w finalnej wersji produktu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.