r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Vista: Group Policy na pierwszy miejscu

Strona główna Aktualności

Analitycy rynkowi w kwestii Group Policy doszli do jednego wniosku - wraz z premierą Windows Vista obiekty Group Policy przeżyją przełom i będą bardziej dokładne i skalowalne. Stanie się tak głównie za sprawą włączenia bezpośrednio do systemu unowocześnionego narzędzia Group Policy Management Console, które już dziś można pobrać w formie dodatku.

Nie będzie to jednak koniec: w Viście od samego początku będzie można określić ponad 3000 zasad. Dla porównania - w Windows XP liczba ta wynosiła około 1500, a w Windows 2000 niespełna 650. Vista wprowadzi GPO na nowe obszary, m.in. możliwe będzie zarządzanie dyskami wymiennymi, zasadami zasilania i usługą Least Privilege User Account. Rozbudowana zostanie także sekcja odpowiedzialna za Windows Firewall i IPSec.

Nowością będzie także nowy format szablonu zasad. Będzie on oparty na języku XML i posiądzie rozszerzenie ADMX. Wreszcie powstać ma także łatwa metoda na ustalenie osobnych zasad grupy dla administratorów i użytkowników na stacjach niepodłączonych do domeny Active Directory.

Administratorzy pomimo licznych zmian czekają na kolejne - jedną z najbardziej oczekiwanych nowości jest wyszukiwanie ustawień, zniesienie ograniczenia pozwalającego na przypisywanie do instalacji jedynie pakietów .msi oraz brak możliwości grupowania komputerów w celu wdrożenia oprogramowania tylko wybranym stacjom wewnątrz tego samego OU. Niektóre z tych funkcji być może pojawią się w Service Pack 1, niektóre zaś mają być częścią oprogramowania Systems Management Server (SMS).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.