Vista SP1 i XP SP3 wyciekły

Strona główna Aktualności

O autorze

Po tym jak wyciekł pierwszy Service Pack dla Windows Vista i trzeci dla Windows XP pojawiły się pierwsze analizy zmian jakie wnoszą.

Zmianą, jaką dobrze widać w przypadku Visty jest znaczący wzrost wydajności. Jest mniej operacji dyskowych a system reaguje na akcje użytkownika z mniejszym opóźnieniem. Widać, że programiści z Microsoftu wzięli sobie do serca narzekania użytkowników na ten aspekt działania systemu. Tak jak zapowiadano SP nie wnosi nowej funkcjonalności. Wyjątkiem jest tylko funkcja Create a Recovery Disc za której pomocą można stworzyć ratunkową płytkę DVD. Można z niej skorzystać w celu naprawy systemu gdy oryginalna płytka instalacyjna jest niedostępna. Build, który wyciekł nosił numer 6001.16549. Co ciekawe nie była to samodzielna wersja instalacyjna a cała Vista ze zintegrowanym Service Packiem. Kilka zrzutów ekranu można zobaczyć tutaj.

Testowa wersja SP3 dla Windows XP nosi numer buildu 3180. Tutaj zmian widać jeszcze mniej, jest to w końcu tylko zbiór poprawek. Zanotowano niemniej problem z uruchamianiem Eset Smart SEcurity. Wersja instalacyjna miała 332 MB.

© dobreprogramy

Komentarze