reklama

Vista SP2 Beta w środę

Strona główna Aktualności

O autorze

29 października Microsoft udostępni wybranej grupie testerów pierwszą betę drugiego Service Packa dla Windows Vista.

Użytkownicy ci będą mogli przetestować zmiany wprowadzane przez SP2, między innymi możliwość wypalania płyt Blu-ray bez użycia zewnętrznych programów. Oczywiście jak zwykle Service Pack będzie zawierać także dotychczas wydane poprawki zwiększające stabilność, bezpieczeństwo, niezawodność i kompatybilność. Ciekawostką jest to, że będzie wydany jeden SP zarówno dla Visty jak i Windows 2008 Server. Jest to możliwe, gdyż oba systemy są oparte na tym samym kodzie bazowym. Wydanie jednego Service Packa ma ułatwić jego instalację i testowanie przez administratorów, którzy będą instalowali SP na wielu komputerach w swoich sieciach.

Jak już pisalismy wcześniej, w SP2 pojawi się nareszcie Windows Search 4.0, które było planowane jeszcze dla XP SP2. Dzięki obsłudze Bluetooth 2.1 pojawi się funkcja near-field communication (NFC), która umożliwa wymianę danych z pobliskimi urządzeniami z bardzo dużymi prędkościami, prawie jak w sieciach opartych o skrętkę.

Choć Vista będzie już mogła wypalać dyski Blu-ray, nie wiadomo czy Windows Media Player będzie mógł je odtwarzać. Nie wiadomo też czy będą jakieś zmiany w UAC.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić