reklama

Vista bezpieczniejsza niż Linux, Mac OS X i Windows XP?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeff Jones, pracownik Microsoftu zajmujący się bezpieczeństwem, dokonał zestawienia ilości dziur w kilku systemach operacyjnych w pierwszych 180 dniach od ich premier.

W raporcie znalazły się następujące systemy: Windows Vista, Windows XP, Red Hat Enterprise Linux 4 Workstation, Ubuntu 6.06 LTS, Novell Suse Linux Enterprise Desktop 10 oraz Mac OS X 10.4. Jones naliczył w Viście 15 dziur, z czego 12 zostało załatanych. W Windows XP było 39 dziur, załatano 36. System Red Hat Enterprise Linux 4 Workstation zanotował 214 dziur z czego 155 załatanych. W przypadku Ubuntu 6.06 LTS liczby te kształtowały się na poziomie 74 i 63 a w SLED 159 i 132. Natomiast w Mac OS X 10.4 było 60 dziur a w ciągu pierwszych 6 miesięcy załatano 44. Z raportu wynika więc, że najmniej dziur było w Viście, przy czym była ona jednak wolniej patchowana niż Windows XP. Jones wykonał także zestawienie dziur krytycznych i tutaj Vista miała ich najmniej oraz były najszybciej patchowane.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić