Vista do poprawki?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak podaje serwis The Inquirer, ponad połowa kodu źródłowego w nadchodzącym systemie operacyjnym Windows Vista będzie wymagała zmian. Kwestia dotyczy wersji przeznaczonej dla klientów detalicznych, której data została ostatnio przesunięta na początek 2007 roku.

Gigant z Redmond oddelegował programistów, pracujących przy projekcie Xbox, w celu wsparcia zespołów, które zajmują się multimedialną stroną Windows Vista. Dodatkowo zaangażowano inżynierów z firmy Intel, których zadaniem będzie pełna integracja platformy Intel Viiv z nowym produktem Microsoftu.

"Źródła zbliżone do firmy z Redmond" podają, że głównym problemem jest kod źródłowy modułu Media Centre, odpowiedzialnego za obsługę multimedialnych platform komputerowych. Początkowo miał być rozwiązaniem opcjonalnym, jednak koncern podjął decyzję o jego pełnej integracji z systemem.

Dodatkowe zamieszanie wprowadzać może trwająca restrukturyzacja firmy, w wyniku której nastąpiło już dużo zmian na stanowiskach kierowniczych. Ostatnia dotyczyła nominacji Stevena Sinofsky'ego do rangi wiceprezesa oddziału Windows and Windows Live Group.

© dobreprogramy
s