Vista i Office za darmo, ale tylko w USA

Strona główna Aktualności

O autorze

Lektura grup dyskusyjnych poświęconych systemowi Windows Vista pozwoliła poznać bardzo interesujący portal www.powertogether.com, jak można przeczytać w stopce, utrzymywany w imieniu Microsoft przez firmę trzecią. Portal zawiera informację o niezwykle ciekawej promocji pozwalającej za darmo uzyskać system Windows Vista Business i Office Professional 2007 na własny, prywatny użytek. Niestety oferta skierowana jest tylko i wyłącznie do mieszkańców Stanów Zjednoczonych, ale postanowiliśmy, że i tak warto o niej napisać - być może kiedyś doczekamy się podobnej promocji także w Polsce?

Aby przystąpić do programu należy być pełnoletnim mieszkańcem Stanów Zjednoczonych i zarejestrować się na stronie, a następnie wysłuchać minimum trzech webcastów poświęconych systemowi Windows Vista i/lub trzech webcastów o pakiecie Office 2007. Po spełnieniu tego warunku produkt jest wysyłany pocztą do użytkownika w ciągu kilku tygodni. Oferta wygasa 28 lutego lub gdy wyczerpią się zapasy. Co ważne, nie mogą w niej brać udziału pracownicy firm zrzeszonych w programie partnerskim Microsoft oraz subskrybenci lub pracownicy firm subskrybujących MSDN.

Pozostaje tylko żałować, że w naszym kraju nie ma jeszcze podobnej akcji - kto wie, może kiedyś i polski oddział Microsoft wyjdzie z podobną inicjatywą. Na razie można zapoznać się z materiałami na amerykańskim portalu, ale wysłuchanie webcastów niestety nie przyczyni się do otrzymania darmowych kopii Visty i Office 2007. Portal póki co miewa jeszcze problemy z funkcjonowaniem, prawdopodobnie z uwagi na duże zainteresowanie, a co za tym idzie - obciążenie serwerów.

© dobreprogramy
s