r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Vista może lepiej chronić zaszyfrowane dane

Strona główna Aktualności

Atak polegający na odzyskaniu kluczy kryptograficznych z kości pamięci RAM nawet po 10 minutach od odłączenia zasilania zszokował wszystkich specjalistów do spraw bezpieczeństwa.

Niektórzy, jak Russ Humphries pracujący przy Windows Vista, mają jednak kilka rad, jak ustrzec się przed atakiem na pozostałości danych w kościach RAM. Jedną z rad jest taka konfiguracja BitLockera, by zmuszał użytkownika do hibernacji, podczas której pamięć RAM... nie jest używana.

Ta metoda co prawda pozwoli uchronić się przed atakiem na laptopa pozostawionego w stanie uśpienia, ale ciągle istnieje możliwość, że przez tych pare chwil potrzebnych do wytracenia wszystkich danych z RAM-u, ktoś komu uda się wyjąć kości pamięci będzie mógł odczytać z nich klucze kryptograficzne. Stąd, Russ poleca dodatkowe "przeszkody", takie jak konieczność podania PIN-u, czy specjalny pendrive zawierający klucz deszyfrujący.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.