reklama

Vista może lepiej chronić zaszyfrowane dane

Strona główna Aktualności

O autorze

Atak polegający na odzyskaniu kluczy kryptograficznych z kości pamięci RAM nawet po 10 minutach od odłączenia zasilania zszokował wszystkich specjalistów do spraw bezpieczeństwa.

Niektórzy, jak Russ Humphries pracujący przy Windows Vista, mają jednak kilka rad, jak ustrzec się przed atakiem na pozostałości danych w kościach RAM. Jedną z rad jest taka konfiguracja BitLockera, by zmuszał użytkownika do hibernacji, podczas której pamięć RAM... nie jest używana.

Ta metoda co prawda pozwoli uchronić się przed atakiem na laptopa pozostawionego w stanie uśpienia, ale ciągle istnieje możliwość, że przez tych pare chwil potrzebnych do wytracenia wszystkich danych z RAM-u, ktoś komu uda się wyjąć kości pamięci będzie mógł odczytać z nich klucze kryptograficzne. Stąd, Russ poleca dodatkowe "przeszkody", takie jak konieczność podania PIN-u, czy specjalny pendrive zawierający klucz deszyfrujący.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić