Vista stworzy 100 tysięcy miejsc pracy w USA

Strona główna Aktualności

O autorze

Znana firma analityczna IDC opublikowała raport, w którym bada wpływ systemu Windows Vista na rynek IT oraz sytuację ekonomiczną w Stanach Zjednoczonych. Badanie zawiera wnioski co do najbliższej przyszłości - roku 2007. Raport został opracowany na zlecenie Microsoft. Można w nim przeczytać między innymi, że za sprawą wydania nowej wersji systemu operacyjnego na rynku w samym tylko USA pojawi się około 100 tysięcy nowych miejsc pracy. Wcześniejszy raport, który dotyczył jedynie sześciu krajów Europy (w tym Polski) przewidywał około 50 tysięcy nowych miejsc pracy - szerzej pisaliśmy o tym we wrześniu.

W raporcie czytamy, że pewien wzrost jest tu nieunikniony i wynika z natury rozwiającego się rynku liczącego obecnie ponad 10 milionów pracowników. Wkład Microsoft jest jednak znaczący, gdyż wraz z Windows Vista firmy wydają oprogramowanie i nowy sprzęt dedykowany specjalnie dla debiutującego systemu, a to generuje większe zapotrzebowanie na pracę. Wokół Visty zorientowanych jest też sporo usług biznesowych IT.

Raport zawiera też kilka innych, równie interesujących przewidywań. I tak na przykład za każdego dolara zysku, jaki Microsoft odniesie dzięki Windows Vista w 2007 roku cały rynek IT zarobi prawie 18 dolarów. Partnerzy Microsoft zainwestują ponad 10 miliardów dolarów na przygotowania i wydania produktów przeznaczonych na nowy system. Wszystkie firmy IT zanotują zaś łącznie 70 miliardów dolarów zysku bezpośrednio związanego z Windows Vista. Za rok z kolei szacuje się, że udział Visty w sprzedaży systemów klienckich dla firm wyniesie 80%.

Pełna treść raportu w języku angielskim została opublikowana na stronach centrum prasowego Microsoft.

© dobreprogramy
s