Vista wolna od spraw antymonopolowych w USA

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oświadczył, że nie ma podstaw do wszczęcia jakichkolwiek procedur antymonopolowych wobec firmy Microsoft w związku z systemem Windows Vista i przeglądarką Internet Explorer 7. Agencja rządowa podała, że nie znaleziono żadnych problemów natury antymonopolowej w wymienionych produktach. Na dodatek zauważono, że specjalnie powołany komitet techniczny wraz z Microsoft oferował wsparcie dla firm konkurencyjnych w zakresie kompatybilności oprogramowania i sprzętu.

Dzięki temu wsparciu konkurencyjne programy pocztowe, przeglądarki internetowe, odtwarzacze multimedialne czy komunikatory mogą bez problemu i w naturalny dla systemu sposób zastąpić wbudowane odpowiedniki. Raport rządu USA wskazywał także, że korporacja poczyniła postępy w przygotowaniach niezbędnej dokumentacji, którą mogą być zainteresowane firmy trzecie.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu