r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Vista z dwustronnym firewallem

Strona główna Aktualności

Windows Firewall w systemie Windows XP Service Pack 2 zapewnia właściwie jedynie jednostronną ochronę - chroni komputer przed nieautoryzowanym dostępem (dodatkowo monitorowane są aplikacje, które usiłują otworzyć porty komputera w celu umożliwienia nawiązywania połączeń z zewnątrz). Taki stan rzeczy już wkrótce ma się zmienić - od grudniowej wersji Community Technology Preview systemu Windows Vista zapora została rozbudowana o pełną kontrolę nad połączeniami wychodzącymi.

Dla tych, którzy mają okazję testować Vistę być może będzie to niespodzianką - istotnie bowiem w aplecie Windows Firewall w panelu sterowania nie ma żadnych nowych opcji. Nie oznacza to jednak, że takowe nie istnieją - aby się do nich dostać, należy utworzyć nową konsolę MMC i dołączyć do niej przystawkę Windows Firewall with Advanced Security. Dzięki temu możliwe będzie zarządzanie nowymi opcjami: oprócz kontroli połączeń wychodzących (domyślnie otwartych) uwidocznono również obecne już w systemie XP dwa profile firewalla, roboczy i domenowy. Oczywiście w przyszłości nową zaporą będzie można zarządzać także z poziomu Zasad grupy i wiersza polecenia (netsh advfirewall).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.