Visual C# 2010 Express

Strona główna Windows Programowanie Środowiska programistyczne
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Całkowicie bezpłatne (również do użytku komercyjnego) narzędzie przeznaczone do tworzenia bibliotek, klas, aplikacji konsolowych i okienkowych (Windows Forms i Windows Presentation Foundation) na platformie .NET Framework 4 w języku Visual C#. Jest to część bezpłatnego środowiska programistycznego Visual Studio 2010 Express. Program posiada edytor wizualny z wieloma wbudowanymi kontrolkami i możliwością tworzenia własnych, rozbudowany edytor kodu z system inteligentnych podpowiedzi, debugger, a także oferuje pełną integrację z Microsoft SQL Server 2008 i 2008 R2. Aplikacja posiada także opcję instalacji pakietu MSDN Library - zintegrowanej, również kontekstowej wersji offline pomocy dostępnej na stronach internetowych MSDN. Do instalacji programu wymagane jest połączenie z Internetem - instalator pobiera odpowiednie komponenty online.

Wersje Express to bezpłatne edycje komercyjnego pakietu Visual Studio 2010, skierowane do studentów, hobbystów i wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z programowaniem w .NET. Cechuje je modułowa budowa (osobna część dla każdego języka) oraz dostosowanie dla początkujących programistów przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich najważniejszych cech "pełnego" Visual Studio. Oprogramowanie można wykorzystywać w celach komercyjnych. Wszystkie aplikacje wraz z kodem można też bezproblemowo przenieść do pełnej wersji Visual Studio 2010 i tam dalej rozwijać.

Główne funkcje i zalety programu

  • edytor wizualny z ponad setką wbudowanych kontrolek i opcją tworzenia własnych
  • rozbudowany edytor kodu (kolorowanie składni, opcje edycyjne)
  • IntelliSense: podpowiadanie składni, inteligentne kończenie fragmentów kodu, szablony kodu, weryfikacja spójności kodu na żywo, analiza zmiennych i wiele innych...
  • w pełni funkcjonalny debugger
  • pełna integracja z SQL Server 2005 ("przeciągnij i upuść", zarządzanie bazą z poziomu Visual Studio)
  • zintegrowana pomoc kontekstowa online i offline

Główne ograniczenia wersji Express

  • modułowa budowa i podział na języki (niemożność pracy z aplikacjami wielojęzykowymi)
  • brak obsługi .NET Compact Framework (nie można tworzyć aplikacji na urządzenia przenośne)
  • brak zaawansowanych narzędzi biznesowych i analitycznych
  • brak rozszerzeń współpracy zespołowej

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!