r   e   k   l   a   m   a
reklama

Visual Studio 2008 ogólnodostępne

Strona główna Aktualności

O autorze

Kiedy w listopadzie zeszłego roku ogłaszaliśmy udostępnienie przez Microsoft finalnych wersji Visual Studio 2008 oraz .NET Framework 3.5, informowaliśmy że pełne edycje nowego Visual Studio dostępne będą z początku tylko dla posiadaczy subskrybcji MSDN. Pozostali użytkownicy mogli dotąd skorzystać jedynie z dostępnych publicznie wersji ewaluacyjnych lub bezpłatnych, ograniczonych edycji Express.

Z początkiem tego tygodnia Microsoft blogowymi ustami Bruce Kyle poinformował o dostępności Visual Studio 2008 w kanałach licencjonowania grupowego (Open, Select, EA) oraz sprzedaży detalicznej w formie pudełek. Ta ogólnoświatowa dostępność już wkrótce oznaczać będzie także i dla polskich użytkowników możliwość prostego zaopatrzenia się w VS2008 bez konieczności zakupu MSDN - paczki są już w ofercie naszych dystrybutorów.

Visual Studio 2008 to między innymi nowe funkcje kontrolujące jakość i bezpieczeństwo tworzonego kodu, takie jak Code Metrics - okienko pozwalające sprawdzić nie tylko ogólną jakość kodu, ale także uzyskać informacje o tych fragmentach, które są złożone i trudne w utrzymaniu. Code Metric analizuje złożoność cyklomatyczną, głębokość dziedziczenia, parowanie klas, liczbę linii kodu oraz indeks trudności utrzymania kodu. W wersji 2008 pojawiły się też ulepszenia w Code Analysis Policy oraz poprawiona została przejrzystość i konfigurowalność analizy. Ponadto można już analizować metody anonimowe i wyrażenia lambda. Dodane zostały nowe funkcje sprawdzające bezpieczeństwo, globalizację, utrzymanie i pisownię. Ulepszeniu uległo też wsparcie dla C++/CLI i Compact Framework oraz analiza, która według zapewnień trwa dwa razy szybciej i zajmuje dwa razy mniej pamięci niż w Visual Studio 2005.

Oficjalna premiera Visual Studio 2008 będzie miała miejsce 27 lutego wraz z premierą Windows Server 2008 pod hasłem "Heroes Hapen Here". Pierwotnie w ramach połączonej premiery zadebiutować miał również SQL Server 2008, jednak jak informowaliśmy o tym w styczniu, nie będzie on gotowy wcześniej niż dopiero w trzecim kwartale 2008.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial