reklama

Visual Studio 2010 CTP już do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W centrum pobierania witryny Microsoftu pojawiło się właśnie pierwsze wydanie Community Technology Preview (CTP) nowego Visual Studio 2010 oraz .NET Framework 4.0. CTP to wydanie bliskie becie, którego zadaniem jest publiczne zaprezentowanie użytkownikom już funkcjonalnego produktu, ale jeszcze pozostającego w fazie tworzenia. O nowościach i najważniejszych zmianach w kolejnej wersji .NET i Visual Studio pisaliśmy szerzej już jakiś czas temu.

Visual Studio 2010 CTP wraz z platformą .NET Framework 4 zostały udostępnione jedynie w formie obrazu maszyny wirtualnej programu Virtual PC 2007. Aby przetestować nowe środowisko programistyczne należy więc posiadać Virtual PC 2007 - jest to jednak oprogramowanie bezpłatne, można je pobrać na przykład z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Wirtualizacja. Zalecamy pobieranie wersji CTP na szybkim łączu - komplet 11 części spakowanych RARem to ponad 7 GB danych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało