r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Visual Studio Code 1.18.1

Strona główna Mac Programowanie Edytory dla programistów

Visual Studio Code to nowoczesny edytor programistyczny, udostępniony bezpłatnie przez Microsoft. Program pochwalić się może zestawem ciekawych funkcji, dopracowanym interfejsem graficznym oraz lekkością i szybkością działania.

Edytor wyposażony został w mechanizm kolorowania składni dla kilkudziesięciu języków programowania, skryptowych i znaczników, wyświetlania wielu kart w obrębie jednego okna oraz wbudowany eksplorator plików, znacznie usprawniający pracę nad bardziej złożonymi projektami. Nie zabrakło również wyszukiwarki i kolekcji motywów graficznych, pozwalających dostosować wygląd programu i styl kolorowania składni do indywidualnych preferencji programisty. Można także przygotować sobie własny układ obszaru roboczego dla projektu.

W Visual Studio Code znajdziemy system autouzupełniania IntelliSense, znany z bardziej rozbudowanego środowiska Microsoft Visual Studio, wsparcie dla zewnętrznych debuggerów oraz systemu kontroli wersji Git. Całość jest prosta i intuicyjna. Program znakomicie nadaje się jako narzędzie pracy początkujących programistów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Microsoft Visual Studio Code teraz na otwartej licencji i z galerią rozszerzeń

49
19.11.2015  •  Adam Golański

Microsoft nazwał to „najważniejszym wydaniem od premiery”. Co takiego przynosi programistyczny edytor Visual Studio Code w nowej wersji 0.10.1, że podczas konferencji Connect() został aż tak pochwalony? Przede wszystkim to multiplatformowe narzędzie, dostępne nie tylko na Windowsa, ale też na Linuksa i OS-a X, doczekało się obsługi rozszerzeń. Nie mniej istotne jest też to, że wreszcie wydano je na rozsądnej, otwartej licencji MIT. Z tą licencją od początku sytuacja była niewyraźna. Microsoftowy edytor programistyczny, choć nosił nazwę najpopularniejszego środowiska deweloperskiego tej firmy,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.