Visual Studio 2005 Express pozostanie darmowe!

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft poinformował, że produkty Visual Studio z gałęzi Express już zawsze pozostaną darmowe. Wcześniej, podczas premiery w listopadzie 2005 korporacja ogłosiła, że w ramach promocji będzie można pobrać narzędzia bezpłatnie jedynie przez pierwszy rok. Zdjęcie tego ograniczenia ma na celu skupienie większego zainteresowania osób, które dopiero uczą się programować - hobbystów i studentów. W połączeniu z rozszerzoną dziś funkcjonalnością również darmowego serwera baz danych SQL Server 2005 Express (o czym dopiero co pisaliśmy w poprzednim newsie) stwarza to solidną, a co najważniejsze dostępną dla każdego platformę do nauki tworzenia własnych rozwiązań opartych o .NET Framework, zarówno tych pisanych dla systemu Windows, jak i aplikacji internetowych ASP.NET.

Microsoft szacuje, że na całym świecie istnieje około 18 milionów programistów niezwiązanych zawodowo z tą dziedziną informatyki - ogromna część z nich dopiero uczy się, jak programować. Od dnia premiery zaś (a od tego czasu minęło dopiero pięć miesięcy) bezpłatne narzędzia deweloperskie z linii Express pobrano już ponad pięć milionów razy!

Przypominamy, że produkty Express obejmują takie narzędzia, jak Visual C#, Visual C++, Visual Basic, Visual Web Developer, Visual J# oraz SQL Server 2005. Szczegółowe informacje, jak również odnośniki do wersji instalacyjnych można znaleźć na stronie domowej Visual Studio Express.

© dobreprogramy
s