r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Visual Studio Ultimate 2013

Strona główna Windows Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz program wersja stabilna (32-bit) zabezpiecz pobieranie

Visual Studio 2013 to rozbudowane środowisko programistyczne Microsoftu do tworzenia aplikacji na platformie .NET. Za jego pomocą możliwe jest tworzenie aplikacji dla systemów desktopowych - zarówno klasycznych, jak i wykorzystujących nowy interfejs Modern UI, a także zaawansowane i nowoczesne elementy interfejsu WPF. Visual Studio pozwala także na tworzenie aplikacji webowych w technologii ASP.NET i Silverlight, aplikacji dla urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą Windows Phone oraz rozszerzeń dla wielu rozwiązań Microsoftu takich jak na przykład SharePoint. Kod może być pisany w jednym z kilku obsługiwanych domyślnie w Visual Studio 2013 języków - C#, Visual Basic, C++, F# i JavaScript. Program uważany jest przez wielu za najwyższej klasy środowisko programistyczne. Wersja testowa umożliwia pracę przez 90 dni i nie wymaga klucza produktu.

Nowości w wersji 2013

Najważniejsze nowości w Visual Studio 2013 skupiają się wokół tworzenia aplikacji dla systemu Windows 8.1 i rozwiązań biznesowych Office 365. Rozszerzono narzędzie Blend for XAML do projektowania interfejsów, znacznie ulepszono tam chociażby IntelliSense. Ciekawostką dla programistów aplikacji webowych jest możliwość łączenia w jednym projekcie elementów ASP.NET WebForms, MVC oraz WebAPI. Na pierwszy rzut oka widać także usprawnienia w codziennej pracy, czyli w tworzeniu kodu, zarządzania solucją i projektami, a także kontroli wersji. Sporo z tych usprawnień dostępnych było już wcześniej w postaci rozmaitych dodatków i narzędzi PowerTools, teraz są wbudowane od razu w bazowy produkt. Mowa tu na przykład o automatycznym uzupełnianiu nawiasów, możliwości przenoszenia linii lub bloków kodu za pomocą skrótów klawiaturowych oraz wbudowanej nawigacji i kilku trybach pracy paska przewijania. Ponadto Visual Studio 2013 zawiera nowy moduł Team Explorer z rozszerzoną stroną główną. Sporo nowości pojawiło się również w kwestii debugowania, zwłaszcza długo oczekiwana opcja "edytuj i kontynuuj" w 64-bitowych aplikacjach .NET 4.5.1.

Uwaga!

Polski interfejs można uzyskać po instalacji dodatkowego pakietu językowego. Jest on dostępny do pobrania z naszego portalu, po rozwinięciu listy Linki bezpośrednie/Wszystkie wersje.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Intuicyjność, przejrzystość, wygoda, automatyzacja, bogata kolekcja wtyczek i dodatków, spolszczenie
Wydajność, błędy podczas instalacji dodatków
ocena użytkownika

Ciekawe środowisko pozwalające na wygodne programowanie prawie wszystkiego. Microsoft bardzo dobrze dba o programistę, dlatego praktycznie już od samego początku jest on prowadzony "za rączkę". Bardziej doświadczony koder dostrzeże w nim dużo ciekawych funkcji automatyzujących pracę. Potężna ilość wtyczek pozwoli na tworzenie kodu również w innych technologiach niż te wspierane przez Producenta. Niestety - podczas ich instalacji często pojawiają się błędy uniemożliwiające finalizację procesu. Wydajność środowiska również pozostawia wiele do życzenia. Na komputerach ze średniej półki ładowanie IDE, oraz tworzenie nowego projektu zajmują zdecydowanie zbyt wiele czasu. Problem znika przy mocniejszym sprzęcie. Dla porównania, w środowisku o podobnej skali - Embarcadero Rad Studio nie odnotowałem takiego problemu. Podsumowując - Microsoft Visual Studio to bardzo ciekawe środowisko, które polecę zarówno początkującemu, jak i doświadczonemu programiście. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Jedynymi wadami są: niska wydajność na słabszym sprzęcie oraz błędy podczas instalacji dodatków, które jednak nie powinny odstraszać, gdyż występują jedynie w kilku momentach prac nad projektem.

29.07.2016 18:22 | Recenzja do wersji 2013
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
darek719   38 #39 30.10.2015 20:46

dobry program od Microsoftu.

  #38 03.12.2013 13:07

@DrQQ (niezalogowany): śmierdzisz geekiem

  #37 20.10.2013 14:38

Ocena redakcji = lizanie tyłka Microsoftowi, który sponsoruje tę witrynę. Fakty są zupełnie inne.

  #36 15.05.2013 22:46

Czemu spolszczenie nie działa??

  #35 25.01.2013 00:38

// Opinia o wersji 2010 (zresztą chyba nadal popularniejszej)
VS to najgorsze IDE z jakim miałem do czynienia (no może poza Code::Blocksem i DevCpp). Najbardziej irytujące wady po 2-3 miesięcznym kontakcie:
- prymitywne zarządzanie pakietami (namespace-ami)
- prymitywne możliwości tworzenia klas
- prymitywny "project explorer" (pokazuje jedynie drzewo projektu; nie umie nawigować do aktualnie otwartego pliku, wyświetlać dodatkowych informacji takich jak data edycji, informacje z scm, brak możliwości definiowania filtrów)
- błędne generowanie klas na podstawie wsdli (musiałem ręcznie poprawiać utworzony kod...)
- brak kompatybilności między różnymi wersjami (przy pracy w parę osób część miała VS2010, część 2012, po użyciu w nowszej wersji osoby mające starszą musiały ręcznie zmieniać plik projektu...)
- w standardzie (bez Resharpera) brak jakiejkolwiek analizy statycznej kodu (w IDE do Javy jest to standardem)
- brak wsparcia do bardziej zaawansowanego refactoringu (bez Resharpera)
- brak możliwości bardziej zaawansowanego wyszukiwania (np. szukanie miejsca użycia metody/klasy)
- nie aż tak stabilne jak twierdzą niektórzy (miewałem przypadki niespodziewanych crashów; na szczęście projekt nie ucierpiał)
- brak automatycznego zarządzania referencjami i importami (jest w Resharperze; domyślnie VS dodaje do projektu referencje do nieużywanych rzeczy, a do nowotworzonych klas nadmiarowe importy)

Do tego samo IDE jest ogrooomne (mam na myśli ilość zajmowanego miejsca). Jedyny plus jaki widzę to duża ilość kreatorów do różnych rzeczy + integracja z innymi rozwiązaniami Microsoftu (ale z drugiej strony dziwne gdyby tego nie było). Czy jest ktoś (najlepiej mający porównanie z IntelliJ-em bądź Eclipsem) w stanie powiedzieć dlaczego VS ma tak dobre opinie?

anpolade   3 #34 19.01.2013 20:16

Niech mówi kto co chce ale windows to przebój i nie ma sobie równych pod względem uniwersalności ,a błędy zdarzają się wszędzie.

  #33 23.10.2012 12:59

Windows 8 to niewypał. Taki system jest dobry na tablety i komórki ale na PCta? Śmiech na sali. Microsoft powoli się kończy.

Mad.   3 #32 10.10.2012 21:49

VS 2012 jest szybsze w działaniu od wersji 2010. Poza tym zawiera sporo większych lub mniejszych usprawnień. Na przykład można dużo wygodniej debugować aplikację wielowątkową (piszę w C#). Nowa szata graficzna wcale nie jest taka zła jak narzekają ludzie. Mi przypadł do gustu ciemny motyw. Zresztą, łatwo można sobie skonfigurować kolory...
Z takich dodatkowych informacji:
- projekty w VS 2010 SP1 i VS 2012 są ze sobą kompatybilne,
- wersji testowej, jak również RC, nie można używać do celów komercyjnych,
- trial jest na 30 dni, a po zarejestrowaniu okres licencji jest przedłużany do 90 dni (łącznie).

Jeśli ktoś ma możliwość przejścia na nowsze środowisko to nie ma się nad czym zastanawiać.

  #31 10.10.2012 18:35

Co wy macie do nowego wyglądu??????? Przynajmniej interfejs jest teraz przejrzysty a nie tak jak w poprzednich wersjach napaćkali buttonów z czego używało się tylko max 20%. Ale oczywiście kolejni tacy się znaleźli co muszą mieć aplikację która wyglądem pasuje pod Windows 98. Ale jak wolicie to miejcie.

  #30 26.08.2012 11:34

Ja pie....ole, przypuszczałem, że tak będzie.
Miałem wersję 2010 Ulitmate, zainstalowałem wersję 2012, poużywałem trochę, ale że na tym wyglądzie nie da się pracować to odinstalowałem w pi**u. Uruchamiam sobie dziś starszą wersję, próbuję skompilować projekt i... Build Failed, lista error'ów czysta, więc coś się musiało zje*ać i muszę teraz reinstalację wersji 2010 sobie zrobić :/
Co za badziew...

  #29 25.08.2012 13:02

Gdyby nie ten wygląd to by może i uszło, ale te dwa motywy zniechęcają mnie to używania. Wolę wersję 2010.

edelmann   12 #28 17.08.2012 08:47

Fajnie tyko że stabilna wersja nie działa z Realise Preview, możecie powiedzieć skąd pobrać RC?

cephei   12 #27 16.08.2012 11:07

@Docent
Wczoraj czytałem na blogu Microsoft, że wersja dla desktop miała wyjść równolegle z finalną wersją Visual Studio 2012, która właśnie wyszła. Teraz czekać i to nie wiadomo nawet ile, skoro jest odsyłacz, a jeszcze nie ma tam tej wersji i nie ma info o tym kiedy zamierza się pojawić.

Docent REDAKCJA  14 #26 16.08.2012 10:04

@cephei:

Z tego co wiem, wersja for Desktop będzie później (najpierw to w ogóle miało jej nie być) a link powinien odsyłać do 2010.

cephei   12 #25 16.08.2012 09:59

Microsoft miał wczoraj wypuścić wersję VS 2012 express for desktop i jest na ich stronie link ...odsyłający w kosmos

Komentarze do poprzednich wersji

  #24 22.07.2012 21:06

Piszę swoje programiki dla Windows głównie w C++.
Jeśli chodzi o wygode tworzenia nowych aplikacji i pisania kodu, nie ma obecnie lepszego IDE niż własnie to od MS. Ale...
Ten sam program (przeszukiwanie binarne w plikach na hdd, różnymi algorytmami, itd.), napisany w VS2010, bilbioteki MFC włączone statycznie (static DLLs) zajmuje dokładnie u mnie:

Poj. pliku wynikowego exe: 3252KB
Szybkość działania - przeszukiwanie biągu bajtów (wg. alg. B&M): 523 usec.

Dokładnie ten sam program przepisany do VS6.0 i skomplilowany(tak samo do Relesase), a następnie uruchomiony w tym samym środowisku co poprzednia kompilacja:

Poj. pliku wynikowego exe: 148KB
Czas przeszukiwania tego samego biągu bajtów (wg. alg. B&M): 374 usec (to umowne "mikrosekundy", mierzone f. QueryPerformanceCounter()).

Microsofcie, WTF are you playing ?

  #23 21.07.2012 14:38

@drQQ
Ten jak to napisałeś "syf" został stworzony do pisania projektów ambitniejszych niż "Hello world" konsolowe. Tworząc projekty zajmujące kilka milionów lini kodu i kilka giga na dysku, nie wyobrażam sobie robić tego w innym środowisku. Co do serwera sql to jest to jedna z rzeczy których prawie zawsze się używa - powinieneś się cieszyć że dostajesz go już w zestawie. Jak chcesz pisać małe programiki konsolowe to użyj notepad++ i kompilator .net-a lub sharpdevelop.
Faktem jest jednak, że interfejs wpf to kiepski pomysł - potrafi przymulić. Czasami też trzeba poczekać otwierając pliki z kilkuset tysiącami linii kodu. ale do projektów .net środowisko niezastąpione

  #22 13.07.2012 13:31

5 GB syfu żeby napisać prosty programik zajmujący łącznie z bibliotekami static 250KB :P Microsofice! dokąd Ty właściwie zmierzasz? Po co mi server SQLowy instalujesz i musi on działać, bo jak nie działa to sobie nawet programiku na konsolę nie wypocę z tego Visual-zamulacza :P Billu Gatesie wróć! Visual Basiu i MFC wróćcież!

  #21 25.02.2012 12:19

Dobry program, lecz dla początkujących polecałbym Dev-c++
Mi na początkach programowania bardzo przypadł do gustu, prosty i czytelny : )

bjonczy   3 #20 06.01.2012 13:33

Byłoby fajnie, gdyby nie to, że zrobili interface w WPF. Potrafi przymulić nawet na mocnym sprzęcie.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.