Visual Studio for Mac Preview 3

Strona główna Mac Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Visual Studio for mac to zintegrowane środowisko programowania, przeznaczone przede wszystkim do pisania aplikacji mobilnych i chmurowych. Można w nim pisać w języku C# aplikacje dla systemów macOS, iOS, Android i urządzeń ubieralnych. Można też wykorzystać Visual Studio do pisania w innych językach po doinstalowaniu rozszerzeń.

Visual Studio for Mac daje użytkownikom pełny dostęp do platformy Xamarin, co pozwala współużytkować kod i przeprowadzać testy aplikacji w usłudze. Dzięki integracji z .NET Core i łącznością z chmurą Microsoft Azure można tworzyć całe środowiska w jednym języku. Przy tworzeniu programów można korzystać z narzędzi do projektowania, edycji kodu, profilowania i debugowania w jednym narzędziu.

IDE ma wiele nowoczesnych usprawnień, dzięki którym programowanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Znajdziemy tu wizualne kreatory interfejsów, uzupełnianie kodu przez funkcje Intellisense, zaawansowane mechanizmy refaktoryzacji kodu, uniwersalną wyszukiwarkę, typy, elementy członkowskie, polecenia, pakiety NuGets i wiele innych. Program można integrować z innymi narzędziami, w tym oczywiście z systemami kontroli wersji (Git, Subversion i wiele innych).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!