Visual Studio for Mac Visual Studio for Mac 2019

Strona główna Mac Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz program

Visual Studio for mac to zintegrowane środowisko programowania, przeznaczone przede wszystkim do pisania aplikacji mobilnych i chmurowych. Można w nim pisać w języku C# aplikacje dla systemów macOS, iOS, Android i urządzeń ubieralnych. Można też wykorzystać Visual Studio do pisania w innych językach po doinstalowaniu rozszerzeń.

Visual Studio for Mac daje użytkownikom pełny dostęp do platformy Xamarin, co pozwala współużytkować kod i przeprowadzać testy aplikacji w usłudze. Dzięki integracji z .NET Core i łącznością z chmurą Microsoft Azure można tworzyć całe środowiska w jednym języku. Przy tworzeniu programów można korzystać z narzędzi do projektowania, edycji kodu, profilowania i debugowania w jednym narzędziu.

IDE ma wiele nowoczesnych usprawnień, dzięki którym programowanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Znajdziemy tu wizualne kreatory interfejsów, uzupełnianie kodu przez funkcje Intellisense, zaawansowane mechanizmy refaktoryzacji kodu, uniwersalną wyszukiwarkę, typy, elementy członkowskie, polecenia, pakiety NuGets i wiele innych. Program można integrować z innymi narzędziami, w tym oczywiście z systemami kontroli wersji (Git, Subversion i wiele innych).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!