Visual Studio 2005 za darmo przez rok!

Strona główna Aktualności

O autorze

Można już pobrać bezpłatne edycje Express środowiska programistycznego Visual Studio 2005, które zapowiadaliśmy w ubiegłym miesiącu. Edycje Express przeznaczone są głównie dla pasjonatów, studentów, początkujących developerów i wszystkich chcących nauczyć się programowania.

W skład linii Express wchodzą proste w poznaniu (między innymi dzięki wyposażeniu w specjalną edycję pomocy) i wygodne codziennym użyciu narzędzia do budowania aplikacji pod Windows - Visual Basic 2005 Express Edition, Visual C# 2005 Express Edition, Visual C++ 2005 Express Edition i Visual J# 2005 Express Edition - a także platforma do budowania dynamicznych witryn webowych, Visual Web Developer 2005 Express Edition.

Początkowe oficjalne informacje o dostępności tych produktów wspominały o 49 USD, które trzeba będzie za nie zapłacić. Ta i tak niewątpliwie atrakcyjna - biorąc pod uwagę możliwości pakietów i cenę pełnego Visual Studio 2005 - cena została promocyjnie zredukowana do zera jednak tylko na okres do dnia 6 listopada 2006. Do tego czasu można całkowicie bezpłatnie pobrać te edycje z Centrum Pobierania witryny Microsoft i swodobnie wykorzystywać je także do celów komercyjnych. Z kolei SQL Server 2005 w edycji Express, o którym pisaliśmy wczoraj, pozostanie produktem całkowicie bezpłatnym także po 6 listopada 2006.

Informacje na temat wszystkich produktów z linii Express znaleźć można na odświeżonej witrynie domowej, w szczgólności w dziale z najczęściej zadawanymi pytaniami. Poniżej publikujemy linki bezpośrednio do plików instalacyjnych poszczególnych edycji.

© dobreprogramy
s