Visual Web Developer 2005 Express Edition

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Całkowicie bezpłatne (również do użytku komercyjnego) narzędzie przeznaczone do tworzenia aplikacji internetowych (ASP.NET) na platformie .NET Framework 2.0. Jest to część bezpłatnego środowiska programistycznego Visual Studio 2005 Express. Program posiada edytor wizualny z wieloma wbudowanymi kontrolkami, rozbudowany edytor kodu i możliwością tworzenia własnych, system inteligentnych podpowiedzi, debugger, a także oferuje pełną integrację z Microsoft SQL Server 2005. Aplikacja posiada także opcję instalacji pakietu MSDN Library - zintegrowanej, również kontekstowej wersji offline pomocy dostępnej na stronach internetowych MSDN. Do instalacji programu wymagane jest połączenie z Internetem - instalator pobiera odpowiednie komponenty online.

Wersje Express to bezpłatne edycje komercyjnego pakietu Visual Studio 2005, skierowane do studentów, hobbystów i wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z programowaniem w .NET. Cechuje je modułowa budowa (osobna część dla każdego języka) oraz dostosowanie dla początkujących programistów przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich najważniejszych cech "pełnego" Visual Studio. Oprogramowanie można wykorzystywać w celach komercyjnych. Wszystkie aplikacje wraz z kodem można też bezproblemowo przenieść do pełnej wersji Visual Studio 2005 i tam dalej rozwijać.


Główne funkcje i zalety programu

- edytor wizualny z ponad setką wbudowanych kontrolek i opcją tworzenia własnych
- rozbudowany edytor kodu (kolorowanie składni, opcje edycyjne)
- IntelliSense: podpowiadanie składni, inteligentne kończenie fragmentów kodu, szablony kodu, weryfikacja spójności kodu na żywo, analiza zmiennych i wiele innych...
- w pełni funkcjonalny debugger
- pełna integracja z SQL Server 2005 ("przeciągnij i upuść", zarządzanie bazą z poziomu Visual Studio)
- zintegrowana pomoc kontekstowa online i offline


Główne ograniczenia wersji Express

- modułowa budowa i podział na języki (niemożność pracy z aplikacjami wielojęzykowymi)
- brak obsługi .NET Compact Framework (nie można tworzyć aplikacji na urządzenia przenośne)
- brak zaawansowanych narzędzi biznesowych i analitycznych
- brak rozszerzeń współpracy zespołowej


Uwaga!

1. Oprogramowanie Visual Studio 2005 Express wymaga bibliotek .NET Framework 2.0.

2. W celu testowania aplikacji internetowych opcjonalnie można wykorzystać serwer IIS wbudowany w Windows XP i Windows Server 2003, ale Visual Studio 2005 Express posiada własny komponent do emulacji IIS.

3. Aby móc korzystać z funkcjonalności baz danych w tworzonych aplikacjach należy posiadać dostęp do SQL Server 2000 lub 2005 (wersja 2005 dostępna jest także w wersji Express). Efekt pełnej integracji ze środowiskiem Visual Studio 2005 Express uzyskuje się jedynie wówczas, gdy SQL Server 2005 Express zainstalowany jest na tym samym komputerze.

4. Instalator dostępny jest w wersji online.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #8 08.11.2012 13:38

zastanawiam się w czym tworzycie aplikacje asp.net skoro wam się nie podoba i wywalacie najlepszy chyba soft do tego zadania?

  #7 30.11.2008 22:41

Ha, jest to na razie jedyna wersja, która potrafi edytować pliki lokalnych raportów RDLC :)
Co zaś do samego programu - to NIE JEST "edytor HTML", to jest środowisko do tworzenia aplikacji internetowych w .NET!
Jak potrzebuje ktoś przeedytować stronę html, to pajączek, a nie WVD!

  #6 10.09.2008 10:10

masakra ten soft

  #5 01.10.2007 11:39

Czy są do tego jakieś polskie nakładki? Jak się zmienia język?

  #4 22.08.2007 20:36

nie wiem czemu ,ale ja mam zaistalowane toto na dysku po 20 minutach . Nie wiem co ma wspólnego aptana i VS VBE 2005 EE -chyba to ,ze w jednym i drugim można edytowac html-a i chyba to wszaystko

  #3 20.05.2007 18:09

jak sie zmienia język na polski??? Bo nie moge znaleźć

  #2 01.04.2007 22:50

@mw: A co ma Aptana do Web Developer? Jak już to do Expression Web. Masz tutaj całe środowisko do tworzenia od małych stron do potężnych portali w asp.net.

[[że czasem lepiej mieć więcej aplikacji ale, lżejszych i sprawniej działajacych niż takie ociężałe kobyły]]Zintegrowane środowisko zawsze będzie lebsze od stosowania wielu aplikacji na raz. A ta ociężała kobyła, bez przesady, bo ociężała nie jest.

Świetne darmowe IDE dla asp.net, polecam.

  #1 22.02.2007 09:02

Pobrałem ten program oczywiście aby coś pobrać MIcrosoftu trzeba przeznaczyć na to pół dnia chociaż takie pojemne produkty jak Open Office ściągają się w 15 minut. Po zapoznaniu się wywalłem działa strasznie ociężale wolę już inne aplikacje w rodzaju aptany, którą w tym wspaniałym serwisie można znaleźć. Dochodzę do wniosku, że czasem lepiej mieć więcej aplikacji ale, lżejszych i sprawniej działajacych niż takie ociężałe kobyły.
Inną kwestią jest sprawa powstania tego działu - naprawdę wspaniała sprawa.Choć może nie należało zaczynać od tylu naraz produktów Microsoftu ponieważ i tak są one dostępne na ich stronach, ale to rzecz gustu każdego internauty.
Pozdrawiam.