reklama

VisualVM 1.0: wizualne debugowanie od Suna

Strona główna Aktualności

O autorze

Deweloperzy z firmy Sun poinformowali o wydaniu darmowego narzędzia VisualVM 1.0, które pełni rolę graficznego oprogramowania do debugowania i profilowania aplikacji wykonanych w technologii JAVA.

VisualVM jest w stanie dostarczyć użytkownikowi szczegółowych informacji na temat działających w wirtualnej maszynie Java aplikacji. Wszystko to za sprawą integracji dostępnych dotąd tylko z poziomu linii komend narzędzi wydanych w pakiecie Java Development Kit z mechanizmami profilowania. Oprócz tego do rąk użytkownika trafia mechanizm badania wydajności i konfiguracji dla HotSpot JVM - jvmstat, rozszerzenia Java Management oraz profiler NetBeans. Narzędzie to ułatwi teraz znacznie pracę deweloperów, poprzez szczegółową analizę tworzonego oprogramowania i "wyłapywanie" różnego typu błędów w postaci przepełnienia stosu itp.

Narzędzie jest rozpowszechniane jako jeden z komponentów aktualizacji środowiska do wersji Java Platform Standard Edition Update 7. Dostępne jest ono także na oficjalnej stronie producenta.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama