Vivaldi 1.12 dostępny z inspektorem obrazków i nowym menedżerem pobierania

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Dostępna jest już nowa wersja przeglądarki Vivaldi, oznaczona numerem 1.12. Znajdziecie ją w naszej bazie w wersji na Windowsa oraz macOS-a. Do stabilnej wersji trafił już zatem rozbudowane właściwości obrazków, nowe możliwości menedżera pobierania oraz niewielkie nowości w zarządzaniu motywami.

Największą nowość stanowi możliwość podglądy metadanych oraz historgramu grafik. Wystarczy kliknąć obrazek prawym przyciskiem myszy i wybrać pozycję Właściwości obrazu, aby wyświetlić panel boczny z informacjami o zdjęciu, oczywiście jeśli wcześniej zostały one wprowadzone lub wygenerowane. W Vivaldim mamy odtąd dostęp między innymi do histogramu, metadanych czy informacji o urządzeniu, jakim urządzeniem zostało zrobione zdjęcie oraz w jakim programie dokonano obróbki. Całość można skopiować do schowka jednym kliknięciem.

Kolejną nowość stanowi jeszcze bardziej rozbudowany menedżer pobierania. Wciąż jest on wyświetlany w panelu bocznym, jednak odtąd u dołu pojawiły się dodatkowe informacje, takie jak nazwa pliku, prędkość pobierania, adres, z którego został pobrany plik, ścieżka zapisu, a także czas pobierania. Ponadto listę pobranych plików można odtąd sortować także ze względu na typ pliku.

Ostatnią nowość stanowi regulacja nasycenia koloru przewodniego motywie. Często zdarza się, że generowany automatycznie na podstawie wyświetlanej witryny kolor główny motywu jest bardzo jaskrawy. Odtąd nasycenie można regulować w 20-stopniowej skali. Szkoda jedynie, że nie można przypisać tej funkcji skrótu klawiszowego – jest ona dostępna tylko w ustawieniach przeglądarki, w menu Wygląd, w kategorii Kolory.

Najnowszą wersję przeglądarki Vivaldi w wersji na Windowsa oraz macOS-a znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy