Vivaldi 1.13 dostępny: duże nowości w zarządzaniu kartami

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Dostępne jest już nowe stabilne wydanie przeglądarki Vivaldi, oznaczone numerem 1.13. Najnowszą wersję znajdziecie w naszej bazie oprogramowania w wersji na Windowsa i macOS-a. Największą nowość stanowi dodanie panelu Okno do paska bocznego, co z całą pewnością przyda się użytkownikom, którzy mają zwyczaj pracować z dużą liczbą kart.

W nowej wersji Vivaldiego na pasku bocznym pojawił się nowy przycisk, Okno. Umożliwia on wygodne zarządzanie kartami – w czytelnym widoku drzewka użytkownik może odtąd zarządzać w takim samym zakresie, jak na pasku kart: zamykać je, przenosić, grupować czy odświeżać, hibernować, wyciszać czy przypinać. Stan panelu okna i paska kart jest oczywiście synchronizowany.

Oprócz nowego sposobu na zarządzanie kartami, użytkownik – co ucieszy tych, którzy pracują na dziesiątkach czy setkach kart – otrzymuje także wyszukiwarkę. Po wpisaniu nazwy karty, niepasujące wyniki zostaną odfiltrowane, a dwukrotne kliknięcie na wynik przeniesie użytkownika w żądane miejsce. Obok wyszukiwarki znalazły się dwa przyciski – pozwalają one na otwarcie nowej pustej karty lub nowego okna.

Kolejną zmianę stanowią nowe możliwości, jakich od wersji 1.13 dostarcza menedżer pobierania. Można już wstrzymywać i wznawiać pobieranie pliku po kliknięciu na niego w panelu pobierania prawym przyciskiem myszy. Ponadto u dołu menedżera wyświetlana jest bieżąca prędkość pobierania. Vivaldi ostrzeże także odtąd o nieukończonym pobieraniu, jeśli użytkownik zechce wyłączyć przeglądarkę.

Oprócz zmian w zakresie funkcjonalności, Vivaldi 1.13 przynosi także przepisany i zoptymalizowany mechanizm zarządzania oknami, a to ma być dopiero początek w zakresie optymalizacji przeglądarki. Program znajdziecie w naszej bazie oprogramowania w wersji na Windowsa i macOS-a, zaś paczki DEB i RPM na serwerach producenta.

© dobreprogramy