reklama

Vivaldi 1.4 wsłuchany w głosy przyjaciół: harmonogramy motywów i panele WWW

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Jakoś tak polubiliśmy przeglądarkę Vivaldi, może dlatego, że stawia tak bardzo na bycie lubianą – to przecież „przeglądarka dla naszych przyjaciół”. Wersja 1.4, która właśnie została wydana, przynosi wdrożenie dwóch pomysłów, które zostały zaprezentowane właśnie przez przyjaciół, i to z polskiej społeczności.

Pierwszą nowością jest harmonogram zmiany motywów. Pomysł dość ciekawy dla tych, którzy np. pracują późnymi godzinami – w nowym Vivaldim mogą sobie przypisać określone schematy kolorystyczne do określonej pory dnia. Robi się to w ustawieniach motywu, określając godziny jego stosowania. Towarzyszy temu wizualizacja pokazująca zmiany na osi czasu. Druga ze zmian pozwala szybko przywrócic omyłkowo zamkniętą stronę poprzez kliknięcie ikonki kosza w pasku kart środkowym przyciskiem myszy (lub rolką).

Deweloperzy Vivaldiego podkreślają, że pomysły zostały zgłoszone w połowie sierpnia, a wdrożono je w stabilnej wersji już kilka tygodni później, tak by potwierdzić zasadność motta towarzyszącego tej przeglądarce.

Te w sumie drobne (choć miłe) zmiany to nie wszystko. Bardzo przydatną funkcją mogą okazać się panele WWW. Pozwalają one na otworzenie stron w panelu bocznym, tak by wyświetlać je obok głównego okna. W ten sposób można np. otworzyć sobie Facebooka czy Twittera, jednocześnie ze stroną na której pracujemy. W wersji 1.4 poszczególne panele mogą mieć różną szerokość, możemy też kontrolować ich ustawienie na ekranie.

Nowy Vivaldi bazuje na Chromium 53. Z naszej bazy oprogramowania możecie pobrać jego wersje na Windowsa i macOS-a.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić