r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Vivaldi 1.9 – dostępna pierwsza migawka po migracji na Chromium 58

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Pod koniec marca ukazała się kolejna stabilna wersja przeglądarki Vivaldi. Od tego czasu pojawiły się już migawki testowe wersji 1.9. Ostatnia z nich wiąże się także ze zmianami wynikającymi z migracji na kolejną wersję Chromium.

W testowych wersjach Vivaldiego 1.9 pojawiła się nowość w zarządzaniu rozszerzeniami. Na życzenie użytkowników wprowadzono możliwość zmiany kolejności przycisków rozszerzeń na pasku narzędziowym. Odbywa się to prosty i wygodny sposób: metodą przeciągnij i upuść.

Ponadto udoskonalono także funkcję robienia zrzutów ekranu. Dotąd zapisywały się one w folderze tworzonym przez samą przeglądarkę. Teraz miejsce zapisu obrazków można dowolnie zmieniać. Można dokonać tego w ustawieniach przeglądarki, w kategorii Strony internetowe.

r   e   k   l   a   m   a
vivaldi

W najnowszej migawce Vivaldi udoskonalił autouzupełnianie paska adresu oraz strumieniowanie na Chromecasta. Najważniejsze jednak, że odtąd Vivaldi bazuje na Chromium 58, co wiąże się z pewnymi zmianami. Podobnie jak w Chromie od wersji 57, w Vivaldim nie ma już dostępu do panelu zarządzania wtyczkami (edit: funkcja zniknęła już z Chromium 57). Otrzymujemy za to izolowanie pływających ramek w piaskownicach oraz obsługę API indeksowanych baz danych w wersji 2.0.

Najnowszą wersję przeglądarki Vivaldi, zarówno wersję stabilną, jak i jej ostatnią testową migawkę, znaleźć można w naszej bazie oprogramowania w wersji na Windowsa i macOS-a.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.