reklama

Vivaldi dostępny w wersji 1.2 – tworzenie gestów myszy w rękach użytkowników

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Za kilka dni miną trzy miesiące od premiery stabilnej wersji przeglądarki Vivaldi. Programu nie trzeba zapewne szczegółowo przedstawiać, gdyż możliwościami zaawansowanej konfiguracji szybko zyskał sporą rzeszę użytkowników. Cykl wydawniczy Vivaldiego jest szybki – dziś ukazała się już wersja 1.2

Najważniejszą nowość w nowym Vivaldim stanowią zmiany w obsłudze przeglądarki za pomocą gestów myszy. Użytkownik może bowiem odtąd samodzielnie ustalać gesty i akcje, jakie będą w ten sposób wywoływane. W praktyce wystarczy przejść w ustawieniach do panelu „Mysz”.

Następnie konieczna jest modyfikacja „szybkich komend”. Tam możliwe będzie ustawienie jednej z kilkunastu akcji. Po prawej stronie widoczne jest kwadratowe pole, na którym można wykonać gest, który zostanie następnie zapisany. Twórcy przeglądarki przygotowali nawet krótki film instruktażowy:

Pozostałe nowości to raczej drobne usprawnienia, które jednak mogą okazać się niezwykle przydatne. Mowa na przykład o szerszym zakresie przybliżenia (20% – 500%) możliwym do ustawienia indywidualnie na każdej karcie, czy możliwości wczytywania dowolnej strony na nowej karcie. Pojawiły się także nowe skróty klawiszowe: kombinacja Alt + Enter otwiera żądany adres w nowej karcie, a Alt + Enter + Shift w nowej karcie w tle. Pełna lista zmian dostępna jest na oficjalnej stronie przeglądarki.

Na razie nowa wersja Vivaldi nie trafiła jeszcze do kanału aktualizacji, jednak ma się to stać jeszcze dziś. Najnowszą wersję programu w wersji na Windowsa i OS X-a można oczywiście znaleźć już w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama