Vivaldi pokaże metadane i histogram obrazków

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Obraz to nie wszystko. Większość plików, poza informacjami wizualnymi, zawiera także metadane z informacjami o aparacie, miejscu zrobienia zdjęcia i użytym programie do edycji. Podejrzenie ich będzie prostsze dla użytkowników przeglądarki Vivaldi, której testowa kompilacja 1.12.955.3 ma wbudowanego „Inspektora” – przeglądarkę metadanych i nie tylko.

Inspektor w Vivaldim pozwala przejrzeć wszystkie dostępne metadane, jakie zostały zapisane z plikami, a więc model aparatu i obiektywu, parametry fotografowania, balans bieli i temperaturę kolorów, a także histogram, wymiary i tym podobne. Nie zabrakło informacji o współrzędnych GPS, gdzie zdjęcie zostało zrobione.

Autorzy Vivaldiego są przekonani, że inspektor spodoba się entuzjastom fotografii i blogerom, którzy często chcą dowiedzieć się czegoś więcej o obrazie, na który patrzą. By skorzystać z Inspektora wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybranym obrazku i przejść do polecenia „Inspect image” – pozycja ta jeszcze nie została przetłumaczona na polski.

Oczywiście nie wszystkie strony pokazują szczegółowe informacje o prezentowanych zdjęciach i nie wszędzie zobaczymy tak bogate informacje. Najlepiej pod tym względem wypadają katalogi zdjęć i blogi fotograficzne. Niektóre część tych danych same prezentują użytkownikowi, ale Vivaldi pozwala zajrzeć głębiej.

Ponadto wersje 1.12 Vivaldiego skupiają się na pozbyciu się regresji. Więcej szczegółów znajdziecie na liście zmian, a testową wersję przeglądarki w naszej bazie programów dla Winowsa i macOS-a.

© dobreprogramy

Komentarze