Volumouse 2.03

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Volumouse to niewielkie narzędzie przeznaczone do obsługi dźwięku w systemie Windows.

Nazwa Volumouse związana jest z jedną z podstawowych funkcji programu. Umożliwia on kontrolę głośności dźwięku za pomocą scrolla w myszce. W podobny sposób możemy zmieniać też jasność ekranu. Aplikacja po uruchomieniu, instaluje się w zasobniku systemowym, skąd możemy w prosty sposób uzyskać do niej dostęp. Za pomocą menu możemy konfigurować ustawienia dotyczące dźwięku czy zachowania okien programów. Możemy w ten sposób wprowadzić komendy na przykład dla odtwarzacza muzyki, mikrofonu, słuchawek albo przezroczystości okien. Co więcej, Volumouse umożliwia wyciszenie bądź natężenie na przykład tylko jednego kanału, jedynie wysokich tonów czy tylko basów.

Aplikacja obsługuje liczne programy do odtwarzania multimediów. Za pomocą Volumouse możemy zmieniać głośność na przykład w Windows Media Playerze, VLC Playerze czy iTunes. Ustawienia wprowadzone przez użytkownika mogą być eksportowane do pliku, dzięki czemu można je wykorzystać później, bądź przenieść na inny komputer. Podczas korzystania z Volumouse na ekranie wyświetlany jest wskaźnik głośności. Można oczywiści zablokować go w ustawieniach. Inne funkcje to uruchamianie programu podczas logowania, wczytywanie konfiguracji czy przypisywanie akcji do pozostałych przycisków myszy.

Uwaga!

  • Spolszczenie do programu dostępne jest w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
piwodex   3 #8 07.11.2013 11:43

Bardzo przydatne jeśli np. nie mamy regulatora na kablu w słuchawkach. Ja ustawiłem tak, że reguluję po przyciśnięciu kółka myszy i naturalnie po jego przekręceniu. Wygląd jak przy *zgłaśnianiu w starych telewizorach (zielone paski) :)

SpectreLN   4 #7 18.03.2013 02:16

@chinskimandaryn & james8 - AVG daje sporo fałszywych alarmów. Na dobreprogramy.pl nie znajdziecie programów z wirusami. Prawdopodobnie skaner behawioralny w AVG podnosi alarm o to, że Volumose 2.0 zastępuje biblioteki systemowe swoimi. Nie ma się co bać, tylko dać AVG po łapach. U mnie avast! wywalał mi do piaskownicy zmodowaną wersję gry Freelancer. Trzeba było łopatologicznie mu wytłumaczyć, że tak się nie robi, bo nawet wklejanie do Wykluczeń nie dawało wyników.

Autor edytował komentarz.
james8   1 #6 10.02.2013 15:34

mój system mówi wirusa

  #5 22.11.2012 23:05

Prawda Maha. Dziwie się , ze redakcja nie dodała jeszcze programu Volume 2 do bazy. Jest duzo razy lepszy od volumouse. Dobreprogramy nie spimy;)

Maha   7 #4 13.11.2012 21:48

Polecam podobny ciut program: Volume2. Tytaj: http://my.opera.com/irzyxa/blog/ . Jest też po polsku.
Volumouse od dawna miałem na Win XP i sobie chwaliłem bardzo. Ostatnio przeszedłem na Win 7 i z czymś się gryzie. A Volume2 coś mi na XP-ku wcześniej niedomagał z kolei :-) .
W folderze instalacyjnym jest też mała, oddzielna aplikacja Volume2 Peak Meter.

Autor edytował komentarz.
chinskimandaryn   1 #3 16.02.2012 12:34

AVG uznaje go jako wirus.

  #2 20.09.2011 14:50

Po prostu polecam, programik jest świetny, jeśli masz więcej głośników i ich różne ustawienia głośności to sugeruję sterować nie głośnością główną a wave (pod component).
Wygodniejszego narzędzia nie znalazłem jeszcze.

underTaker   2 #1 11.07.2011 09:50

Mały programik, a jak przydatny :) W wersji rozwojowej poprawili parę błędów, które uniemożliwiały zmianę głośności w niektórych programach i na pulpicie.