r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VoodooShield 4.17

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

VoodooShield to aplikacja zabezpieczająca działająca na zasadzie anti-exe: dzięki niej administrator komputera może określić dozwolone do uruchamiania aplikacje. Wszystkie inne programy będą automatycznie blokowane, nawet w przypadku np. ataku za pomocą przeglądarki internetowej, który ma samodzielnie pobrać plik i uruchomić szkodliwe oprogramowanie. Aplikacja cechuje się dynamicznym rozwojem i bardzo niskim zużyciem zasobów systemowych.

Galeria programu

Aplikacja nie stanowi klasycznego programu do zabezpieczania przed szkodliwym oprogramowaniem. Może jednak zostać do tego wykorzystana za sprawą możliwości, które oferuje. Będzie ona przydatna także np. dla rodziców, którzy zdecydują się na zablokowanie niektórych aplikacji, aby ich pociechy nie narobiły w systemie bałaganu. Wszystkie ustawienia programu mogą zostać zabezpieczone hasłem, dodatkowo administrator posiada wgląd w logi blokowanych aplikacji.

VoodooShield posiada trzy tryby pracy. Pierwszy z nich, „Train Me” jest aktywowany zaraz po instalacji i działa przez 10 minut. W tym trybie użytkownik może uruchamiać wszystkie aplikacje, a program automatycznie zapisuje je do białej listy. Pozwala to na nauczenie go, z czego tak naprawdę korzystamy i co nie powinno być blokowane. Drugi tryb to „Smart” wykorzystywany podczas typowego wykorzystania komputera. Zezwala on na aplikacje z białej listy, pozostałe traktuje jako niezaufane i w sposób interaktywny pyta użytkownika, czy mogą one zostać uruchomione. Odpowiedni dymek jest wyświetlany w zasobniku systemowym. Jego kliknięcie uruchamia okno, gdzie możemy podjąć odpowiednią akcję: zezwolić na uruchomienie, zablokować program, lub uruchomić go w odizolowanym, bezpiecznym środowisku. VoodooShield dodatkowo samodzielnie wysyła pliki do serwisu VirusTotal w celu ich przeskanowania. Ostatni tryb działania to „Always On”. Gdy go aktywujemy, program będzie działał zgodnie z regułami, ale nie będzie nas pytał o akcję w przypadku nowych aplikacji – zostaną one automatycznie zablokowane.

Program startuje razem z systemem operacyjnym, posiada funkcję automatycznej aktualizacji. Ustawienia pozwalają np. na automatyczne zezwalanie na aplikacji systemowych, zainstalowanych w folderze Program Files, lub aplikacji Modern w systemie Windows 8. Użytkownik może „uśpić” VoodooShield na określony czas, możliwe jest także skonfigurowanie czułości programu i ustawienie wykluczeni do blokowania: osoby często korzystające z różnych narzędzi mogą zezwolić na uruchamianie WScripts, CScripts, plików MSI, rundll32, DOSa, wiersza poleceń, edytora rejestru, oraz regsrv32. Program pozwala ponadto na ustawienie własnych dozwolonych folderów i nazwy aplikacji, które nie będą blokowane. Pozwala to na wydzielenie obszaru na dysku, który nie będzie objęty restrykcjami.

Bardzo ciekawą opcją jest synchronizacja danych. Użytkownik może założyć konto w serwisie producenta, a następnie synchronizować białe i czarne listy aplikacji. Dzięki temu możliwe jest szybkie skonfigurowanie wielu takich samych stacji roboczych tj. zablokowanie lub zezwolenie tylko na określone aplikacje, bez konieczności ponownego tworzenia reguł. Aplikacja jest dostępna za darmo do zastosowań niekomercyjnych. Niestety producent nie przyszykował obsługi języka polskiego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

VoodooShield: darmowa ochrona anti-exe dla użytkowników domowych

17
OPROGRAMOWANIE 09.10.2014 | Łukasz Tkacz

Istnieje wiele sposobów na ochronę systemu Windows przed różnego rodzaju zagrożeniami. Można stosować kompletne pakiety zabezpieczające, ale często są one zbyt ciężkie dla komputerów, na których mają pracować. W takim przypadku lepszym wyborem są inne aplikacje, które wcale nie muszą działać mniej skutecznie. Jedną z nich jest VoodooShield – niezbyt popularny program typu anti-exe, który właśnie otrzymał sporą aktualizację i stał się darmowy dla użytkowników domowych. VoodooShield to aplikacja, dzięki której administrator komputera może określić dozwolone do uruchamiania programy. Wszystkie…

Recenzje użytkowników

Robi to co ma robić, fajnie blokuje, intuicyjny
brak języka PL ale chyba nie jest to taki aż znaczący minus
ocena użytkownika

Program spełnia swoje wymagania. Jest prosty w obsłudze. Blokuje każde pliki exe wyświetlając stosowny monit o reakcję użytkownika czy ma zezwolić czy nie. Ja nie zauważyłem żadnych błędów w użytkownaniu tego softu. Działa ładnie. Polecam :)

17.07.2015 12:35 | Recenzja do wersji 2.75
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #17 20.01.2017 21:04

@guma77: ale musisz uruchomić kopię z poprzedniego stanu magazynowego i wtedy pójdzie.

  #16 21.09.2016 21:06

Program wart uwagi

memnon   8 #15 20.07.2016 11:43

@Zero Ghost: To nie było żadne pro , tylko beta ( którą za darmo bez podawanie mejla można pobrać ze strony producenta , plik nie różnił się niczym , sprawdziłem nawet sumy kontrolne ), i funkcjonalna tak samo jak wersje free .Warto sprawdzić zanim wrzuci się takie info . Ta strona i windowsszemranedile daje w tej całej masie "promocji" może z 5% prawdziwych ,a wartych uwagi góra jest 1 % .

Zero Ghost   16 #14 12.07.2016 20:57

Wersja 3.3 Pro do wzięcia jeszcze przez 3 dni
http://www.topsoftbargains.com/w/voodooshield-discount-coupon-code/

ichito   12 #13 08.06.2016 11:47

Program wbrew pozorom nie zastygł w rozwoju i wciąż pojawiają się kolejne wersje jako "bety"...ostatnia to 3.24. Program zyskuje na coraz nowszych funkcjach, a jedną z ostatnich bardzo istotnych jest zastosowanie modułu sztucznej inteligencji tzw. VoodooAi . Daje to nowe spore możliwości w poszerzaniu zakresu ochrony i jej skuteczności, o czym świadczą ostatnie autorskie testy, poza tym pozwalało to na dodanie funkcji "Auto Pilot" umożliwiającej automatyzację decyzji samodzielnie podejmowanych przez VS.

Autor edytował komentarz w dniu: 08.06.2016 12:30
guma77   11 #12 04.10.2015 23:00

VoodooShield 3.01 Beta

System requirements:

Windows Vista sp1 and above (XP wasn't tested!)
.NET 2.0/3.5 and above

What's new in VoodooShield 3.01 Beta:

Fixes that were missed in 3.00 - Sandboxie fix, disable Custom Folders
nircmd.exe fix
chrome update bug fix
probably registration fields fix (I'm not sure, because never was able to reproduce it)
Autoupdate version fix

https://voodooshield.com/Download/beta3/InstallVoodooShield.exe

martinez2006   9 #11 17.07.2015 12:32

Fajny program - używam :)

ichito   12 #10 03.07.2015 06:39

Droga redakcjo...wstyd :) Będziecie wiedzieć, o co chodzi :)

ichito   12 #9 26.02.2015 09:08

Wydano właśnie nową wersję 2.30, w której poza zmienionym interfejsem znajduje się wiele usprawnień i nowych opcji. Ponadto zbiega się to ze zmianą strony programu, która jest nowocześniejsza i bardziej czytelna.

januszek1990   3 #8 04.11.2014 14:18
ichito   12 #7 04.11.2014 07:42

@668599442:
"Drewno"...w głowie?

668599442   4 #6 03.11.2014 11:50

drewno.

ichito   12 #5 24.10.2014 18:57

@Protest przeciwko wciskaniu kitu, op. 1 (niezalogowany):
Porównanie nie najlepsze...ale faktycznie wersja darmowa to całkiem dobry samochód, do którego można jedynie wsiąść i bezpiecznie pojechać, ale pogrzebać w nim czy skorzystać z bagażnika to już nie :)
Ale żeby nie narzekać...tego typu programy są mało znane u nas i niezbyt popularne,,,bo prostu niezrozumiały jest ich sposób działania, ale warto być nieco ciekawym nowości, poszukać innych rozwiązań i może zmienić soje zdanie.

  #4 23.10.2014 17:58

@memnon and ichito
Dzięki za powiadomienie - być może wypróbuję. Muszę jednak powtórzyć: wypuszczanie tak okorojonej wersji darmowej, jest kompletną bzdurą. Darmowy do użytku domowego - śmiechu warte. To tak, jakby mi dawali za darmo samochód, który ma 1000 koni, itd., tylko nie posiada skrzyni biegów... Faktycznie, do użytku domowego się nadaje, mimo, że nie jeździ, bo trudno byłoby jeździć czymś takim po chałupie...

memnon   8 #3 23.10.2014 13:23

@Protest przeciwko wciskaniu kitu, op. 1 (niezalogowany): Darmowa wersja jest bardzo okrojona to fakt ale dno toto nie jest .A ichito podaje link do rejestracji dzięki której otrzymasz pełną wersję . Jakbyś nie widział postu ichito ( lub gdyby go go znowu usunięto ) to tu się zarejestruj : https://voodooshield.com/freeoffer . Pozdrawiam .

ichito   12 #2 19.10.2014 17:20

Usunięto mój poprzedni i nie bardzo rozumiem...ale trudno.
Program faktycznie ma wersję darmową, ale jest ona znacznie ograniczona funkcjonalnie tzn. przede wszystkim brak możliwości wejścia w ustawienia programu, co niestety znacznie ogranicza atrakcyjność programu. Producent sam nieco zrobił zamieszanie z licencjonowaniem, ale starając się nieco zmniejszyć ewentualne rozczarowanie zaproponował darmową roczną licencję...wystarczy tylko się zarejestrować na stronie programu
https://voodooshield.com/freeoffer/

  #1 18.10.2014 15:06

W wersji darmowej - totalne dno i 9 metrów mułu! Łukasz Tkacz ('lukasmd'), w swojej recenzji napisał, że program "stał się darmowy dla użytkowników domowych", ale całkowicie pominął fakt, że ta darmowa wersja ma praktycznie zerową funkcjonalność w porównaniu do wersji płatnej..!!! Ma chyba służyć tylko, jako wkurzająca reklamówka, nakłaniająca do kupna pełnej wersji...

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.